„Stres! Uwolnij się od niego!” - plakat edukacyjny SP 10 - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

„Stres! Uwolnij się od niego!” - plakat edukacyjny SP 10

26 stycznia 2022, 10:01

„Stres! Uwolnij się od niego!” - to drugi plakat edukacyjny, stworzony w ramach realizowanego w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 im. Polonii w Słupsku projektu Erasmus+ Szkoła Przyszłości - mobilność kadry edukacji szkolnej.

Plakat obejmuje szereg informacji mających za zadanie zwrócić uwagę odbiorcy i wzbudzić w nim zainteresowanie problematyką walki ze stresem. Przekazuje treści w sposób zrozumiały i czytelny -„mówi sam za siebie”. Cechuje się logiczną konstrukcją i powiązaniem poszczególnych części, kreatywnym podejściem do prezentacji problemu oraz atrakcyjnym graficznym połączeniem obrazu przy wykorzystaniu odpowiedniej kolorystyki - strona czerwona dotyczy skutków nadmiaru stresu, żółta sposobów uwolnienia się od niego.

Treści nawiązują do współczesnego problemu istniejącego w społeczeństwie. Nie koncentrujemy się na dostrzeganiu negatywnego działania stresu i rzadko podejmujemy kroki radzenia sobie z nim. Gdyby każdy z nas zaczął zmiany od siebie, świat z pewnością wyglądałby inaczej, być może lepiej. Zadaniem plakatu jest zwrócenie uwagi na negatywne aspekty istniejące w życiu każdego z nas. Jednak czasem na pewne kwestie warto spojrzeć z innej perspektywy - jeśli niewiele można zmienić, może należy zmienić myślenie i włączyć optymizm?

W celu dotarcia do jak największej grupy odbiorców, plakat został rozpowszechniony w środowisku lokalnym, trafił do szkół podstawowych w Słupsku, MDK oraz Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Słupsku.