„Czytelnik Roku 2021” – sukces uczennicy SP 10 - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

„Czytelnik Roku 2021” – sukces uczennicy SP 10

10 lutego 2022, 8:16
Zasłużony tytuł Czytelnika Roku 2021

W sobotę, 5 lutego 2022 r., w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Słupsku, odbyła się uroczysta gala związana z trwającym przez cały rok konkursem „Czytelnik Roku 2021”. Organizatorem tego przedsięwzięcia była MBP w Słupsku.

W całorocznych zmaganiach konkursowych wzięła udział uczennica klasy 3d Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 im. Polonii w Słupsku - Hanna Przewrocka, której wychowawcą jest p. Dorota Laskowska. Zadaniem Hani było zapoznanie się z jak największą liczbą różnorodnych zbiorów bibliotecznych, m.in.: książkami, komiksami, książkami mówionymi w formie Czytaka, czy też audiobooka.

W II kategorii wiekowej (7-11 lat) Hania była nie do pokonania i zdobyła tytuł „Czytelnika Roku 2021”. To prawdziwa miłośniczka czytania!

Życzymy wszystkim tak wielkiego zapału do czytania, bo czytanie książek rozwija wyobraźnię, poszerza wiedzę, wzbogaca słownictwo, poprawia pamięć i koncentrację, daje satysfakcję, a przy tym kształtuje osobowość. To wielki sukces i ogromne wyróżnienie w tak młodym wieku. Gratulujemy serdecznie!