Ferie zimowe w Słupsku - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Ferie zimowe w Słupsku

14 lutego 2022, 14:36
Dziś rozpoczęły się ferie zimowe dla uczniów słupskich szkół. Trwać będą do 25 lutego br. Wypoczywające w mieście dzieci i młodzież mogą korzystać z atrakcji, jakie na czas ferii przygotowały jednostki miejskie.

Nowy Teatr gra spektakle:

  • "Ciemna woda" 18-20 lutego; podczas spektakli 19.02 i 20.02 dostępna będzie nieodpłatna usługa "Niania w teatrze" (opieka/animacje dla dzieci w teatrze podczas trwania spektaklu);

  • "Wieczór kawalerski" 24-25 lutego; podczas spektaklu 25.02 będzie obecna tłumaczka języka migowego; spektakl ten będzie symultanicznie tłumaczony dla osób niesłyszących.

Słupski Ośrodek Kultury zorganizował zajęcia półkolonijne:

  • Pracownia Ceramiczna "Rękodzielnia" przy ul. Wojska Polskiego 10a wraz ze Szkołą Kultury SOK przy ul. Banacha 17 organizuje dwa pięciodniowe turnusy półkolonii artystycznych (14-18 i 21-25 lutego). W programie przewidziano zajęcia rękodzielniczo-plastyczne i taneczne, wyjazd do stadniny, przejażdżkę bryczką, oraz seans filmowy w kinie Rejs.

  • Ośrodek Teatralny RONDO przy ul. Niedziałkowskiego 5a organizuje zajęcia półkolonijne w drugim tygodniu ferii. "Zmalowane Ferie" to interdyscyplinarna, aktywna i twórcza zabawa ze sztuką dla najmłodszych.

    Ponadto Kino REJS przy Al. 3 Maja 22, które w trakcie obu feryjnych tygodni zorganizuje seanse filmowe w godzinach porannych i popołudniowych, a także warsztaty optyczne dla zorganizowanych grup.

Miejska Biblioteka Publiczna przy ul Grodzkiej 3 oraz w filiach rozmieszczonych w różnych częściach miasta organizuje m.in. zajęcia plastyczno-muzyczne, gry i zabawy integracyjne na podstawie literatury, warsztaty literacko-animacyjne, zajęcia literacko-plastyczne na podstawie książek o słynnych osobach, spotkania z planszówkami, warsztaty edukacyjne na temat segregacji odpadów oraz recyklingu.

Młodzieży Dom Kultury przy ul. Szarych Szeregów 8 przygotował w poszczególnych pracowniach, m.in. gry i zabawy językowe, warsztaty związane z kulturą i tradycjami krajów anglojęzycznych, zajęcia plastyczne, warsztaty gitarowe, wyjście do Centrum Kultury i Języka Rosyjskiego, warsztaty sitodruku, zajęcia w Artystycznej Akademii Malucha. Nauczyciele MDK-u przygotowali również propozycje zajęć zamkniętych dla dzieci i młodzieży zapisanych do pracowni placówki w bieżącym roku szkolnym. Wszystkie zajęcia będą odbywały się z zachowaniem wszelkich zasad reżimu sanitarnego.

Ośrodek Sportowo-Rekreacyjny przy ulicy Niedziałkowskiego 2 serdecznie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w Olimpijskich Feriach Zimowych, które odbędą sie w dniach 24-25 lutego br. w godzinach 10:00-18:00. W ramach programu dzieci (w wieku od lat 3) i młodzież będzie mogła skorzystać z bezpłatnej oferty:

  • Snow Fun Park - akademia snowboardu dla dzieci - podstawowy kurs z zakresu znajomości i zasad użytkowania sportowego sprzętu zimowego,

  • Strefa Trickboard & spooner – do dyozycji uczestników będą przyrządy do ćwiczeń i treningu oraz do dynamicznych ćwiczeń obrotów 360 stopni, ćwiczenia "ślizgu" na sucho.

Ponadto: Stymulator - trenażer Snowboard, lodowe kostki – pufy.

Nauczyciele niektórych szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Miasto Słupsk wyszli z inicjatywą prowadzenia podczas ferii zajęć dla młodzieży klas maturalnych. Uczniowie tych szkół mogą podczas ferii uczęszczać na zajęcia z przedmiotów objętych egzaminem maturalnym organizowane w ich macierzystej placówce.

Zapraszamy do korzystania z różnorodnych form aktywnego wypoczynku przygotowanych przez Miasto z myślą o jego najmłodszych mieszkańcach.