Melodyjnie w Dziesiątce - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Melodyjnie w Dziesiątce

27 stycznia 2022, 14:38
2. Wspólna zabawa rodziców z dziećmi
W środę, 26 stycznia 2022 r., w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 im. Polonii w Słupsku odbyła się online muzyczna impreza mająca charakter teleturnieju pt. „Jaka to melodia?” W zabawie wzięło udział 17 dwuosobowych zespołów, w skład których weszli rodzice oraz uczniowie klasy 3d. Impreza przebiegała w świąteczno - noworocznym klimacie.

W repertuarze pojawiły się więc kolędy, pastorałki oraz wiele innych piosenek. Część utworów zdecydowanie była bliższa rodzicom, inne doskonale znane dzieciom. By znaleźć się na podium, konieczna była współpraca międzypokoleniowa.

Odgadnięcie tytułów utworów to tylko część zabawy. Jej dodatkowym elementem było rozwiązanie muzycznego quizu. I tu, oprócz wiedzy, liczył się też czas wykonania zadań. Wspólna zabawa sprzyjała integracji rodzin. Dostarczyła zarówno dzieciom, jak i rodzicom wielu emocji i radości. Nie zabrakło w niej bowiem elementu rywalizacji. Organizatorem imprezy była p. Dorota Laskowska.

Laureaci teleturnieju:
I miejsce - Zuzanna Życińska z mamą
II miejsce - Kuba Parol z tatą
III miejsce - Hanna Przewrocka z mamą

Zwycięskie zespoły otrzymały zaproszenia dla rodziców na spektakl pt. „Cicha woda” ufundowane przez Nowy Teatr w Słupsku oraz wejściówki dla dzieci sponsorowane przez firmę Jump2Sky Park Trampolin oraz firmę Dżungla Park. Wśród pozostałych uczestników imprezy rozlosowano nagrody książkowe ufundowane przez firmę Cepelin Books. Serdecznie dziękujemy fundatorom nagród za wsparcie inicjatywy. I już dziś planujemy kolejną wspólną zabawę!

3. Zabawy ciąg dalszy4. Quiz już rozwiązany5. W oczekiwaniu na wyniki6. Laureaci teleturnieju