„Dzieci uczą rodziców” - Ogólnopolska Akcja Edukacyjna w SP 10 - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

„Dzieci uczą rodziców” - Ogólnopolska Akcja Edukacyjna w SP 10

9 marca 2022, 11:38
2. Podziękowanie za udział placówki w pierwszej lekcji „Bezpieczny uczeń”

Pierwsze półrocze z 3.edycją Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców” organizowanej przez Centrum Rozwoju Lokalnego pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki już za nami. W Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 im. Polonii w Słupsku ostatnie zajęcia odbyły się tuż przed feriami zimowymi i poruszały tematykę bezpieczeństwa dzieci z naciskiem na bezpieczeństwo podczas zimowego wypoczynku.

W akcji uczestniczą uczniowie klas: 1b, 2c, 3a, 3b, 3d. Zaangażowani są również rodzice, którzy bazując na zdobytej przez dzieci wiedzy, podtrzymują i kontynuują działania szkolne w domu. Współpraca na płaszczyźnie szkoła - dom to wspólny wkład w wychowanie młodego pokolenia. Na zajęciach podejmowana jest różnorodna tematyka - bezpieczeństwo w różnych jego aspektach, tolerancja, integracja, szacunek dla tradycji, postawy proekologiczne oraz historia, która ma tak ogromne znaczenie w życiu kolejnych pokoleń.

Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród dzieci, ale również nauczycieli i rodziców. Koordynatorem akcji w naszej szkole jest p. Dorota Laskowska. Z przyjemnością prezentujemy certyfikaty potwierdzające nasz aktywny udział w tej wyjątkowej akcji i zachęcamy kolejne klasy do udziału!3. Podziękowanie za udział placówki w drugiej lekcji „Magiczny las”4. Podziękowanie za udział placówki w trzeciej lekcji „Niepodległa Polska”5. Podziękowanie za udział placówki w czwartej lekcji „Świąteczna opowieść”6. Podziękowanie za udział placówki w piątej lekcji „Bezpieczne ferie”7. Uczennica podczas zajęć w ramach akcji Dzieci uczą rodziców8. Uczniowie podczas rozwiązywania zadań.