„Plastusie” z Liceum Sztuk Plastycznych im. St.I. Witkiewicza w Słupsku - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

„Plastusie” z Liceum Sztuk Plastycznych im. St.I. Witkiewicza w Słupsku

30 marca 2022, 10:29
Na zdjęciu znajdują się uczestnicy warsztatów, którzy prezentują swoje prace malarskie

Grupa uczniów o nazwie „Plastusie” z Liceum Sztuk Plastycznych im. St.I. Witkiewicza działająca w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii podpisała dokument rozpoczynający współpracę ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym im. Marynarza Polskiego w Damnicy. Inicjatywa grupy ma za zadanie wspomóc rozwój artystyczny i pobudzić kreatywność niepełnosprawnej młodzieży. Młodzież pragnie pokazać, że sztuka może nas łączyć, a pracą manualną można się bawić i sprawiać radość innym.

Dlatego też, uczestnicy projektu w ramach Olimpiady prowadzą cykl warsztatów o nazwie „Wiosna”. Integrują się, poznają swoje zainteresowania, hobby, tworzą martwą naturę, wiosenne pejzaże, a także poznają nowe techniki jak cyjanotypia.

Pozytywnych emocji jest naprawdę wiele.

Jak sami mówią Plastycznie tu też się DA ! Bo przecież w tym wszystkim najważniejsza jest relacja. Dlatego nie zwlekaj,otwórz swoje oczy na innych tak jak PLASTUSIE. Każdy ma szanse!

Uczniowie zapraszają również na profile grupy w social mediach: Facebooka, Instagram: Plastusie.zzt, YouTube:plastusie oraz Tik tok, gdzie można obserwować poczynania grupy.

Osoby niepełnosprawne podczas wykonywania prac warsztatowychKrokusy z bibuły, na dole zdjęcia logo grupy Plastusie oraz logo SOSW w DamnicyGrupa uczniów podczas wizyty w Liceum Sztuk Plastycznych im. St. I. Witkiewicza w SłupskuKarolina jedna z uczestniczek warsztatów podczas wykonywania pracy przy sztaludzeChłopcy podczas wykonywania zadania puzzle w ośrodku w DamnicyMarcin i Wiktoria - prezentacja techniki cyjanotypii