Wiosenne warsztaty integracyjne w „Dziesiątce” - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Wiosenne warsztaty integracyjne w „Dziesiątce”

14 kwietnia 2022, 13:40
Jesteśmy razem - uczestnicy warsztatów w sali lekcyjnej

Nasze dłonie mają moc. Najważniejsze jednak jest to, by czyniły dobro. Otwarte na drugiego człowieka zawsze powinny jednoczyć, wspierać i pomagać. To właśnie dłonie stały się motywem przewodnim wiosennych warsztatów integracyjnych, które odbyły się w 11 kwietnia 2022 r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 im. Polonii w Słupsku.

W warsztatach wzięli udział polscy i ukraińscy uczniowie wraz ze swoimi mamami. Podczas spotkania dwuosobowe zespoły, z wyciętych z kolorowego papieru dłoni, wykonały biało-czerwone oraz niebiesko-żółte kwiaty. Pojawiło się też wiele kwiatów, w których barwy narodowe Polski i Ukrainy wymieszały się, by podkreślić naszą integrację oraz przyjaźń.

Po części plastycznej przyszedł czas na muzykę. Wszyscy świetnie poradzili sobie z zaśpiewaniem piosenki - pokazywanki zarówno w języku ojczystym, jak i języku gości. Nie obyło się też bez słodkiego poczęstunku. Organizatorem warsztatów była nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, p. Dorota Laskowska. W zabawie wzięły udział również studentki pedagogiki pochodzące z Ukrainy. Te niezapomniane chwile na długo pozostaną w naszej pamięci, a szkolną tablicę zdobi piękny, kolorowy bukiet przyjaźni.

Komponujemy bukiet - gazetka w szkolnej pracowniWspólna zabawa i poczęstunek w sali lekcyjnejBukiet przyjaźni - praca uczestników warsztatów