„Dziesiątka” dla Ziemi - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

„Dziesiątka” dla Ziemi

27 kwietnia 2022, 12:45
Uczniowie podczas układania rymowanek ekologicznych
Dzień Ziemi, obchodzony corocznie 22 kwietnia, to doskonała okazja, by promować postawy proekologiczne zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Pierwsze obchody Światowego Dnia Ziemi w Polsce odbyły się w 1990 r. Każdego roku to święto odbywa się pod innym hasłem. W 2022 roku brzmi ono: „Zainwestuj w Naszą Planetę”.

Ta inwestycja to działania, do których może przyłączyć się każdy z nas: oszczędzanie wody i prądu, segregacja śmieci, sadzenie drzew, używanie toreb wielokrotnego użytku, czy też świadomy wybór i wspieranie produktów ekologicznych podczas codziennych zakupów. Świętowanie Dnia Ziemi to liczne konferencje, akcje oraz konkursy dotyczące ochrony środowiska.

W Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 im. Polonii w Słupsku odbył się konkurs dla klas trzecich pod hasłem „Rymowanka ekologiczna”. Organizatorkami konkursu były nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej, p. Joanna Holak-Sosińska i p. Dorota Laskowska. Uczniowie biorący w nim udział, zarówno w rymowankach zawierających wskazówki do działań oraz codzienną postawą, pokazują społeczności szkolnej, jak dbać o nasz wspólny dom - Ziemię.

Ponadto, w ramach Ogólnopolskiej Akcji „Dzieci uczą rodziców”, którą koordynuje p. Dorota Laskowska, odbyły się zajęcia pod hasłem „Zielona Ziemia”. Podczas spotkania uczniowie rozmawiali o ekologii, segregacji odpadów, recyklingu oraz o tym, jak na co dzień dbać o środowisko. Każda zmiana zaczyna się od działania. Dołączcie do małych ekologów i już dziś zacznijcie inwestować w Naszą Planetę.


Laureaci_konkursuZielona_Ziemia