Życzenia Pani Prezydent na nowy rok szkolny - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Życzenia Pani Prezydent na nowy rok szkolny

1 września 2022, 11:44
Życzenia Pani Prezydent na nowy rok szkolny

Szkoła nie polega na napełnianiu wiadra, ale na rozpalaniu ognia.”

William Butler Yeats

Drodzy Uczniowie!

Wstał pierwszy wrześniowy dzień 2022 roku, obwieszczając koniec wakacji. Troszeczkę słotny, ale jeszcze ciepły, jakby zapamiętał upalne dni lipca i pomieszał je z chłodem sierpniowych poranków. Lato wybiega niemal, pozostawiając za sobą warkocz wakacyjnych wspomnień. Kartki z podróży, listy z opisem letnich przygód, muszle znad morza – wszystko to przypomina o cudownych chwilach beztroski i błogiego leniuchowania. W lasach rozlewają się już wrzosowiska, plaże się wyludniają, morze szumi bardziej jesiennie. Słońce wstaje coraz później; napracowało się tego lata, opaliło tyle ciał… Tegoroczne wakacje będziemy teraz opisywać na lekcjach polskiego.

Dziś zabrzmiał już pierwszy dzwonek. Dla wielu z Was po raz pierwszy w życiu. Dla niektórych kolejny, nie ostatni. Przed Wami pracowity rok. Czas odkurzyć książki, uzupełnić piórniki, zdjąć z biurka muszle i kamyki.

Każda pora roku ma swoisty urok. Teraz będziecie nie tylko się uczyć, ale też wkładać wrzosy do wazonu i grzyby do kosza. Będziecie łowić szczęście z kałuży, wyłuskiwać z zielonych, kłujących mundurków brązowe kule i zanosić je do szkoły i domu, by powołać do istnienia kasztanowe ludziki, koniki i jeże.

Cieszcie się na ten rok! Spotykajcie się w szkolnych murach. Nie zawsze było Wam to dane. Doświadczajcie wiedzy, dobrych emocji, nowych przyjaźni, świata. Uczcie się pilnie i wytrwale. Nie zapominajcie też o zabawie, bo świat bez humoru nie jest wart wspomnień!

Drodzy Dyrektorzy, Nauczyciele, Rodzice!

Rozpalajcie w dzieciach i młodzieży ogień tęsknoty za wiedzą. Przekazujcie to, czego nauczyły Was książki i życie w sposób ciekawy, mądry, tak jak potraficie to robić najlepiej. Bo potraficie! Czerpcie satysfakcję z nauczania, wszak to niesamowite móc kształtować umysły i realizować własne i cudze marzenia. A przecież bez naszych dzieci „jutra nie warto czekać, wczoraj nie warto pamiętać”.

Pięknego, zdrowego i owocnego nowego roku szkolnego 2022/2023!


Prezydent Miasta Słupska
Krystyna Danilecka-Wojewódzka

Słupsk, dnia 1 września 2022 r.