Świąteczne warsztaty dekoratorskie w „Dziesiątce” - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Świąteczne warsztaty dekoratorskie w „Dziesiątce”

15 grudnia 2022, 12:47
Budujemy piernikowe chatki

„Święta tuż – tuż!” – pod takim hasłem w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 im. Polonii w Słupsku odbyły się warsztaty dekoratorskie. I zapachniało świętami. I to dosłownie! Organizatorem warsztatów była p. Dorota Laskowska, która przy współpracy z p. Aleksandrą z Pracowni Tortów Artystycznych „Słodkie Babeczki Aleksandra Milarska” zaserwowała uczestnikom wiele słodkości.

W popołudniowym spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy 1b razem z rodzicami. W czasie warsztatów każdy miał okazję wcielić się w rolę cukiernika i zbudować od podstaw swoją piernikową chatkę. Pod czujnym okiem naszej specjalistki dzieci wykazywały się pomysłowością, a przy tym miały ogromny zapał do pracy. Z ochotą pomagali im rodzice, więc chatki rosły jak na drożdżach. Powstało całe słodkie osiedle. Na ścianach piernikowych chatek pojawiły się choinki, bałwanki, mikołaje, gwiazdki, bombki i wiele innych świątecznych dekoracji. A to wszystko za sprawą pysznego lukru.

Wśród uczestników warsztatów rozlosowano wejściówki, których fundatorem była Sala Zabaw „Dżungla Park” w Słupsku. Wszystkim towarzyszył uśmiech, a w powietrzu unosił się pachnący piernikami świąteczny nastrój. Chatki powędrowały do rodzinnych domów uczniów, by zagościć na ich świątecznych stołach.

Cukiernicza precyzjaNasze piernikowe chatkiŚwiąteczny koncert dla rodziców