Wszyscy jesteśmy tacy sami – impreza integracyjna w Dziesiątce - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Wszyscy jesteśmy tacy sami – impreza integracyjna w Dziesiątce

21 grudnia 2022, 11:12
Konkurencja pod nazwą toczenie kul śnieżnych
W grudniu uczniowie pierwszych klas integracyjnych ze Szkół Podstawowych nr 4, 5, 10, uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i dzieci Przedszkola Miejskiego nr 8 „Zamek Skarbów” spotkali się w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 im. Polonii w Słupsku na mikołajkowej imprezie integracyjnej „Wszyscy jesteśmy tacy sami”.

Dzieci wzięły udział w zabawie sportowej, gdzie nie było przegranych i wygranych. Liczyła się dobra zabawa i uśmiech na twarzach naszych dzieci. Do zabawy chętnie włączyli się opiekunowie przybyłych uczniów oraz wolontariusze naszej szkoły.

W czasie przerwy uczennica naszej szkoły zaśpiewała piękną pastorałkę: „Pastorałka Księżycowa”. Na koniec Dyrektor szkoły p. Bogdan Leszczuk podziękował dzieciom, zaproszonym gościom oraz nauczycielom. Wszystkie dzieci otrzymały słodkie upominki, dyplomy i grę planszową, którą zawiozą do własnych placówek jako upominek.

Integracyjne oddziały, które istnieją w naszych szkołach dają wszystkim dzieciom szansę rozwoju i wzrastania wśród zdrowych rówieśników. Nawiązują z nimi kontakty i więzi koleżeńskie. Poprzez zabawę uczą się tolerancji, akceptacji, szacunku oraz gotowości służenia sobie pomocą. Zdobywają również wiele nowych doświadczeń i umiejętności . To utwierdza nas w przekonaniu o konieczności organizowania takich spotkań.

Całą zabawę przygotowali i poprowadzili nauczyciele i wolontariusze naszej szkoły. Serdecznie zapraszamy za rok! Do zobaczenia.

Pakowanie świątecznych prezentów przez nauczycieli wspomagającychUczennica naszej szkoły śpiewa Pastorałkę KsiężycowąWręczenie upominków i dyplomów dzieciom i opiekunomWręczenie upominków i dyplomów dzieciom i opiekunomUczestnicy imprezy integracyjnej przed zabawą sportową