Koduj z Gigantami RETROPROGRAMOWANIE Patronat Prezydenta Miasta Słupska - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Koduj z Gigantami RETROPROGRAMOWANIE Patronat Prezydenta Miasta Słupska

18 stycznia 2023, 10:19
Koduj z Gigantami RETROPROGRAMOWANIE

Po półrocznej przerwie powraca największe programistyczne wydarzenie dla dzieci i młodzieży, które zostało objęte Patronatem Prezydenta Miasta Słupska. Już w lutym odbędzie się kolejna edycja “Koduj z Gigantami”, czyli bezpłatnej akcji edukacyjnej, która obejmie całą Polskę! W trakcie warsztatów uczestnicy nauczą się podstaw programowania, a przy tym poznają gry z czasów młodości swoich rodziców. Głównym celem tego wydarzenia jest rozwijanie wśród dzieci i młodzieży z całej Europy umiejętności cyfrowych, w tym dotyczących programowania.

“Koduj z Gigantami” organizowane jest już od 7 lat w ramach ogólnopolskiej akcji bezpłatnych warsztatów programistycznych dla dzieci i młodzieży. Organizatorem wydarzenia jest szkoła programowania dla dzieci i młodzieży Giganci Programowania. Warsztaty odbędą się stacjonarnie oraz online w dniach od 4 do 26 lutego 2023. Zapisy na wydarzenie możliwe są na stronie www.kodujzgigantami.pl .

Dzięki wykorzystaniu wielu nowoczesnych środowisk programowania uczniowie będą próbowali połączyć ze sobą świat dzieci i świat rodziców. W zajęciach, specjalnie dostosowanych do grup wiekowych, mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych w wieku od 7 do 19 lat.

Środowiska i języki programowania takie jak np. Minecraft Education Edition, Scratch, Visual Studio, Python, C# i C++ zabiorą dzieci i młodzież w podróż do przeszłości - do świata gier komputerowych ich rodziców. Ucząc się skryptów i podstaw programowania dowiedzą się jak nadać starym grom i programom nowe życie. Stworzenie własnej strony internetowej? Zaprojektowanie gry komputerowej lub samodzielnego programu? Wszystko jest możliwe podczas akcji “Koduj z Gigantami”!

Dla uczestników warsztatów będzie to zatem okazja, aby postawić pierwsze kroki w programowaniu, ale też poznać gry, którymi zachwycali się ich rodzice oraz dowiedzieć się wiele ciekawostek o technologiach, w jakich były tworzone. Rodzice natomiast będą mogli wybrać się w sentymentalną podróż i przypomnieć sobie tytuły ulubionych rozgrywek, a także wziąć udział w edukacyjnym webinarze z psychologiem dziecięcym o uzależnieniu dzieci od gier i komputerów.