„Twoja krew, moje życie” w SP 10 - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

„Twoja krew, moje życie” w SP 10

16 lutego 2023, 8:20
Stoisko, przy którym wolontariusze prowadzą akcję informacyjną na temat honorowego krwiodawstwa.

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 im. Polonii w Słupsku już kolejny raz zaangażowała się w ogólnopolską kampanię społeczną pod hasłem „Twoja krew, moje życie”. W ramach kampanii podejmowane są działania kierowane do różnych grup społecznych i wiekowych. Celem projektu jest promowanie wśród uczniów szlachetnej idei honorowego krwiodawstwa oraz kształtowanie pozytywnych postaw prospołecznych. Akcja ta to także gest solidarności z ludźmi, którzy oddając krew, zapewniają nam bezpieczeństwo, a nawet ratują życie.

2 lutego 2023 roku wolontariusze działający w szkolnym Klubie Wolontariusza przygotowali podczas długiej przerwy stoiska z materiałami edukacyjnymi dedykowanymi uczniom szkół podstawowych o roli krwiodawstwa, krwi i jej składników. Uczniowie wspólnie rozwiązywali quizy, rebusy, krzyżówki i zagadki tematyczne. Na holu szkoły mogli również obejrzeć multimedialną prezentację poświęconą problematyce honorowego krwiodawstwa.

Pamiętajmy, że łączy nas krew, która ratuje życie.Stoisko, przy którym wolontariusze prowadzą akcję informacyjną na temat honorowego krwiodawstwa.