Daniel Herner z "Ekonomika" zwyciężył w zawodach strzeleckich - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Daniel Herner z "Ekonomika" zwyciężył w zawodach strzeleckich

3 kwietnia 2023, 11:05
Uczestnicy zawodów strzeleckich w Uniwersytecie Pomorskim
Katedra Bezpieczeństwa Narodowego wraz z kołem naukowym ,,Gryfici" przy Uniwersytecie Pomorskim w Słupsku 31.03.2023 roku zorganizowała zawody strzeleckie, a dokładniej ich II edycję pod hasłem: ,,USTRZEL INDEKS", w których udział wzięli między innymi uczniowie "Ekonomika". W składzie drużyny znaleźli się: Prokop Wiktoria z kl. 3G, Brańka Marcel, Zadworzański Dawid oraz Herner Daniel z kl. 4E. Niezmiernie wytrwale kibicował im także nauczyciel - Pan Mariusz Mojsiuk.
Uczniowie dzielnie reprezentowali Zespół Szkół Ekonomicznych w Słupsku w obu konkurencjach: eliminacjach drużynowych oraz w kategorii indywidualnej. Marcel oraz Dawid oddawali strzały z karabinów na podobieństwo MP5 kal. 9mm, z kolei Wiktoria oraz Daniel - z broni krótkiej na podobieństwo pistoletu Walther P-99 kal. 9mm.
Uczestnikami zawodów byli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego oraz uczniowie klas mundurowych, wojskowych i policyjnych z całej Polski. W zawodach łącznie udział wzięło ok. 130 uczestników.

W kategorii indywidualnej z broni krótkiej 1. miejsce (spośród wszystkich rywali z obu województw oraz spośród wszystkich rywali z klas mundurowych wojskowych, policyjnych oraz innych przybyłych na zawody z obszaru całej Polski) zdobył słupszczanin Daniel Herner z klasy 4E. Ustrzelił ok 90/100, punktów zdobywając tym samym najlepszy wynik oraz zyskując wstęp na uczelnię - Uniwersytet Pomorski na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe!!!
Daniel Herner z "Ekonomika" odbiera nagrodę z rąk organizatorów