Spotkanie dla przyszłych pierwszoklasistów w „Dziesiątce” - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Spotkanie dla przyszłych pierwszoklasistów w „Dziesiątce”

28 kwietnia 2023, 10:30
Spotkanie przyszłych uczniów Szkoły Podstawowej nr 10

26 kwietnia 2023 roku w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 im. Polonii w Słupsku odbyło się spotkanie dla przyszłych pierwszoklasistów.

Dzieci wraz z rodzicami zostali mile i serdecznie przyjęci w murach naszej placówki. Pan Dyrektor Bogdan Leszczuk oraz Pani Wicedyrektor Beata Pawlak-Hołowienko przywitali wszystkich przybyłych, przedstawiając cel i przebieg spotkania. Poprzez przygotowaną prezentację multimedialną umożliwili rodzicom zapoznanie się z zadaniami, organizacją i specyfiką szkoły.

Następnie mali goście na podstawie wylosowanych kolorowych karteczek, zostali przydzieleni do poszczególnych grup i razem z opiekunami udali się na salę gimnastyczną, na której czekało ich wiele atrakcji. Były to prezentacje umiejętności recytatorskich i wokalnych w wykonaniu przedstawicieli uczniów klas pierwszych. Dużą radość sprawiły dzieciom zawody sportowe, tj. skoki przez płotki, biegi z przechodzeniem przez szarfę, biegi z piłką oraz jej turlanie. Uczestnicy zmagań sportowych wykazali się ogromną zwinnością i sprawnością, na ich twarzach był widoczny uśmiech i zadowolenie.

Podczas popołudniowego spotkania dzieci mogły wykazać się również zdolnościami plastycznymi, kolorując w grupach kredkami ołówkowymi i pastelami wiosenne kwiaty.

Wiele pozytywnych wrażeń dostarczył im spacer z nauczycielami po szkole w towarzystwie swoich rodziców. Zwiedzano różne pomieszczenia szkolne: sale lekcyjne i specjalistyczne, świetlicę, bibliotekę, sale gimnastyczne, pracownię komputerową.

Wszyscy goście opuścili naszą placówkę w pozytywnych nastrojach, a my liczmy, że spotkamy się już we wrześniu.

Uczniowie podczas wspólnej pracy plastycznej