Piesza wędrówka pierwszoklasistów z SP 10 śladami słupskich zabytków - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Piesza wędrówka pierwszoklasistów z SP 10 śladami słupskich zabytków

12 maja 2023, 12:25
Uczniowie zwiedzają zabytki Słupska

11 maja uczniowie klasy Ic Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 im. Polonii w Słupsku wybrali się na wycieczkę po swoim mieście. Celem tego niecodziennego wyjścia było zapoznanie małych patriotów z historią Słupska oraz wybranymi zabytkami. Udało się zobaczyć kilka pamiątkowych budowli i poznać ciekawostki na ich temat, tj. Zamek Książąt Pomorskich, Bramę Młyńską, Starą Bramę, Nową Bramę, Kościół Mariacki, mury obronne oraz Ratusz.

Był też czas w klimacie słonecznej aury na zabawy ruchowe w Parku Kultury i Wypoczynku oraz spożycie drugiego śniadania na łonie natury.

Ciekawym punktem majowej wyprawy okazało się zwiedzenie Spichlerza Richtera oraz degustacja w herbaciarni wybranych przez pierwszaków słodkości, czyli czekolady na gorąco, owocowych lodów, herbatki o niepowtarzalnym smaku i zapachu.

To były miło spędzone chwile poza murami szkoły i wspaniały sposób na integrację zespołu klasowego. Zapewne dzieci na długo zapamiętają spacer po swoim mieście i poproszą rodziców o ponowny jeszcze w majowy weekend. Ponadto w przyszłym roku szkolnym mali patrioci już jako drugoklasiści poznają kolejne zabytki i może udadzą się Szlakiem Słupskiego Niedźwiadka Szczęścia…

Następnego dnia, uczniowie zainspirowani wycieczką, wykonali prace plastyczne pt. Zabytki mojego miasta.