Kisiciele ze Słupska charytatywnie na festynie dla rodzin zastępczych - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Kisiciele ze Słupska charytatywnie na festynie dla rodzin zastępczych

3 lipca 2023, 7:40
Bogato zastawiony stół. Warzywa i owoce leżą między słoikami. Deski, nożyki i obieraczki. Z jednej strony stołu siedzą dzieciaki które obierają i kroją warzywa. Z drugiej strony uczeń Marcin pomaga zapanować nad produkcją kiszonek.
Podczas festynu dla rodzin zastępczych odbyły się fascynujące warsztaty poświęcone kiszeniu warzyw i owoców. Uczestnicy mieli możliwość zdobycia nowej wiedzy i umiejętności związanych z przechowywaniem żywności w naturalny i zdrowy sposób. Podczas warsztatów dzieciaki uczyły się tajników procesu kiszenia, poznawały różne techniki i przepisy na smaczne przetwory. Dzieci miały okazję zaangażować się w prace przygotowawcze i eksperymentować z różnymi kombinacjami smakowymi. Warsztaty były pełne entuzjazmu i radości, a uczestnicy mogli cieszyć się owocami swojej pracy, zyskując jednocześnie praktyczną wiedzę, jak dbać o zdrową żywność dla swoich rodzin. To był inspirujący i pouczający dzień, który na długo pozostanie w pamięci uczestników festynu. A co niemniej ważne była to świetna zabawa.
Dwóch uczniów ze słupskiego Mechanika. Kisiciele. Antek i Marcin. Stoją w gotowości do przeprowadzenia warsztatów z kiszenia. Przed nimi na stole stoją słoiki, leżą warzywa i owoce, deski i obieraczki.