Ślubowanie i pasowanie klas pierwszych w SP 10 - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Ślubowanie i pasowanie klas pierwszych w SP 10

2 listopada 2023, 8:34
Uroczyste pasowanie na ucznia – klasa 1a.
„Wielkim ołówkiem na naszym ramieniu

Dziś będziemy pasowani
Nasza pani uśmiechnięta
Bo stajemy się uczniami!”

Tradycyjnie pod koniec października w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 im. Polonii w Słupsku odbyła się bardzo ważna uroczystość, ślubowanie i pasowanie na ucznia. Był to wielki i wzruszający dzień zarówno dla uczniów, jak i ich dumnych rodziców.

Pierwszaki, po części artystycznej, ślubowali przed pocztem sztandarowym być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania Pan Dyrektor Bogdan Leszczuk i Pani Wicedyrektor Beata Pawlak-Hołowienko dokonali symbolicznego pasowania na ucznia. Pan Dyrektor wielką kredką, niczym czarodziejską różdżką, dotykał ramion swoich podopiecznych, a Pani Wicedyrektor składała im serdeczne gratulacje.

Uczniowie trzech klas pierwszych oficjalnie dołączyli do szkolnej społeczności naszej szkoły. Na koniec pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy i małe upominki.

Życzymy samych sukcesów i wzorowego pierwszego świadectwa!
Klasa 1a podczas uroczystości pasowania na ucznia.Klasa 1b podczas występu.Uroczyste pasowanie na ucznia – klasa 1b.Klasa 1c podczas występu.Uroczyste pasowanie na ucznia – klasa 1c.Klasa 1c podczas uroczystości pasowania na ucznia.Klasa 1a podczas uroczystości pasowania na ucznia.Klasa 1c podczas uroczystości pasowania na ucznia.Reprezentanci klas pierwszych składają uroczyste ślubowanie.