Kisiciele z Mechanika w Słupsku odwiedzili Klub Senior + Siemianice. - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Kisiciele z Mechanika w Słupsku odwiedzili Klub Senior + Siemianice.

6 listopada 2023, 8:25
Słoik pełen warzyw i owoców : kawałki selera i jabłka, czerwonej papryki, krążki czerwonej cebuli, widać też kawałki kukurydzy oraz marchewki. Wszystko jest już zalane osoloną wodą.
Seniorzy opowiadali o robieniu kiszonek w ich domach rodzinnych, jak się fermentowało kapustę i z jakimi dodatkami, a jak ogórki. My z kolei chcieliśmy pokazać, że można te przepisy złamać najróżniejszymi dodatkami, czasami całkiem niespodziewanymi. Na stole pojawiły się i typowe warzywa jak buraki, brokuły, marchewka czy kapusta. Były także owoce jak gruszki i jabłka. Nie obyło się bez egzotycznych dodatków do kiszonek jak melon miodowy czy arbuz. Właśnie z tak bogato zastawionego stołu, zamiast jednak typowej kapusty z marchewką, zrobiliśmy kolorowe mieszanki warzywno-owocowe.
Teraz tylko trzeba poczekać dwa tygodnie i będzie pyszna i zdrowa kiszona przekąska.
Siemianice robią kolorowe kiszonki. Kisiciele z Mechanika w Słupsku odwiedzili Klub Senior + Siemianice. Na stole pojawiły się i typowe warzywa jak buraki, brokuły, marchewka czy kapusta. Były także owoce jak gruszki i jabłka. Nie obyło się bez egzotycznych dodatków do kiszonek jak melon miodowy czy arbuz. Jesienna pora akurat sprzyja robieniu fermentowanych przetworów. Zamiast jednak typowej kapusty z marchewką, zrobiliśmy kolorowe mieszanki warzywno-owocowe.
Dziękujemy za zaproszenie Centrum Usług Społecznych Gminy Słupsk, świetni seniorzy i świetna zabawa.
Teraz tylko trzeba poczekać dwa tygodnie i będzie pyszna i zdrowa kiszona przekąska.
Stół przygotowany do warsztatów z kiszenia warzyw i owoców. Na bogato: jest kapusta biała i czerwona, obok leżą gruszki i jabłka. Czerwona papryka, marchewki i dynie. Melon jest razem z arbuzem. Buraki i seler