"Lekcja ciszy” - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

"Lekcja ciszy”

4 grudnia 2023, 7:32
Lucyna - na zdjęciu pani która prezentuje anioła a wokół niej dzieci i rodzice
W dniu 1 grudnia 2023 roku o godzinie 18.00 w Przedszkolu Miejskim nr 11 "Calineczka" odbyła się Niespodzianka dla dzieci i rodziców. Było to niesamowite wydarzenie, które przerosło oczekiwania Pani Dyrektorki, a także nauczycielki Pani Lucyny Lubińskiej, które były organizatorkami.
Podczas wydarzenia wykorzystałyśmy element montessoriańskiej pedagogiki „lekcja ciszy”. Ćwiczenia ciszy pomagają dziecku odnaleźć spokój. Kontrola ruchu, ruch medytacyjny i twórcza ekspresja ruchowa, powiązane wzajemnie z uspokojeniem, są najlepszym sposobem do powstawania refleksji i możliwością uwewnętrzniania się. Lekcje i ćwiczenia ciszy mają duże znaczenie w wychowawczym rozwoju dziecka. Dzieci stają się spokojniejsze, zachowują się ciszej, łatwiej im się uczyć. Lekcja ciszy ułatwia nie tylko lepsze skupienie, bardziej efektywną pracę, ale pozwalają dziecku na odkrycie swojego wnętrza. Służą temu między innymi krótkie ćwiczenia, oparte na wykonywaniu różnorodnych czynności bez wypowiadania słów.
W tym dniu mieliśmy możliwość wysłuchania pięknej bajki o aniołach i poznać kilka wyjątkowych aniołów min. anioł modlitwy, kolędy , światła, miłości, kuli śnieżnej oraz cierpliwości.
Dodatkową atrakcją wydarzenia był koncert muzyczny w wykonaniu Pani Basi mamy Natalki oraz jej przyjaciółki, które zagrały na skrzypcach. Ostatnim punktem niespodzianki było zapalenie zimnego ognia dla aniołków. Emocji i wzruszeń nie brakowało w tym dniu....
na zewnątrz przed przedszkolem duża grupa osób stoi i zapala zimne ognie