Kisiciele z Mechanik w Słupsku - Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych odwiedzili Przedszkole Miejskie nr 25 "Kubuś Puchatek" w Słupsku - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Kisiciele z Mechanik w Słupsku - Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych odwiedzili Przedszkole Miejskie nr 25 "Kubuś Puchatek" w Słupsku

14 maja 2024, 10:14
Na pierwszy tle przygotowany słoik, gotowy do zakręcenia. Na wierzchu warzyw i owoców leży kwiat bratka. W tle niewyraźne kawałki owoców i warzyw oraz przygotowane inne słoiki.
Kolejna akcja słupskich Kisicieli. Kiszenie, rzecz ważna w życiu. Trzeba tą umiejętność od najmłodszych lat wpajać. Dlatego Kisiciele kisili z przedszkolakami. To nie były pierwsze odwiedziny i nie pierwsze warsztaty przeprowadzone z dzieciakami. Jak zwykle było świetnie. Maluszki oraz starszaki były super przygotowane. Ubrane w fartuszki i czapki szefów kuchni. Z ochotą kroiły i obierały warzywa. Układały w słoikach kolorowe kompozycje. Dodawały do kiszonek także owoce, a nawet i jadalne kwiatki się znalazły. Teraz trzeba tylko poczekać. Będzie pyszna i zdrowa przekąska.
Dziękujemy za zaproszenie i Pozdrawiamy.
W słoiku poukładane są warzywa i owoce. Ładną kompozycję tworzy kiwi z kukurydzą i marchewką. W tle zarysy przedszkolaka, który przygotowuje słoiki z kiszonką.