Wolontariusze z "Dziesiątki" na Obchodach Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Wolontariusze z "Dziesiątki" na Obchodach Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

23 maja 2024, 9:09
Wolontariusze dekorują balonami scenę wykorzystana podczas Obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną odbyły się 22 maja 2024 r. na Bulwarach nad Słupią przy ulicy Szarych Szeregów. Impreza została objęta patronatem Prezydentki Miasta Słupska Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej i miała na celu uwrażliwienie na potrzeby osób niepełnosprawnych.

W programie wydarzenia zaplanowano liczne atrakcje i niespodzianki w czterech różnych strefach: rozrywkowej, rękodzielniczej, edukacyjnej i kulinarnej.

Wolontariusze z klas 7 i 8 ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 im. Polonii w Słupsku zaangażowali się w pomoc przy organizacji różnorodnych stanowisk i atrakcji.

Szkolny Klub Wolontariusza przygotował również własne stoisko oferujące zaplatanie kolorowych warkoczyków. Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. Wolontariuszki wykonywały kolorowe warkoczyki osobom w różnym wieku.

Impreza była okazją do wspólnej zabawy i integracji społecznej.

Wolontariusze przygotowują miejsce do pracy podczas Obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.