Olimpijskie Powitanie Lata z Ekonomikiem - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Olimpijskie Powitanie Lata z Ekonomikiem

17 czerwca 2024, 8:01
Uczniowie i nauczyciele ZSE oraz goście pikniku

Niedzielna impreza plenerowa na terenie Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Słupsku odbyła się dzięki środkom pochodzącym z Budżetu Obywatelskiego i po raz kolejny okazała się strzałem w dziesiątkę! Jej motywem przewodnim było powitanie lata w stylu olimpijskim, w nawiązaniu do zbliżających się Letnich Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Tłumnie zgromadzeni goście skorzystali z ponad dwudziestu przygotowanych dla nich stanowisk edukacyjnych, rozrywkowych, prozdrowotnych itp., zbierając pieczątki z logiem “Ekonomika” i wymyślając hasła promujące piknik. Za zebranie wszystkich pieczątek i napisanie najlepszego hasła (które oceniało czteroosobowe jury) zwycięzca otrzymał rower! Trzeba przyznać, że rower nie mógł doczekać się lepszego właściciela niż nastolatek, któremu właśnie zepsuł się jego ulubiony pojazd. Z kolei wszyscy uczestnicy konkurencji biegowych otrzymali pamiątkowe medale, a najlepsi w poszczególnych kategoriach - atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Trzeba przyznać, że pogoda wyjątkowo sprzyjała uczestnikom pikniku. Po sobotnim deszczu nie było śladu! Słońce rozgrzało arenę olimpijskich zmagań “Ekonomika” do czerwoności, z czego chętnie skorzystali również licznie zgromadzeni seniorzy, racząc się wypiekami uczniów szkoły, kawą i herbatą w kawiarni pod gołym niebem. Rozmowom przy stolikach nie było końca, a przebiegały one w przyjaznej i pełnej otwartości na integrację atmosferze.

Najmłodsi nie mogli opuścić sceny, na której tańczyli, śpiewali, prezentowali umiejętności akrobatyczne itp. Spontaniczny program artystyczny w ich wykonaniu był na iście mistrzowskim poziomie. Udało się odkryć kilka nieprzeciętnych i dobrze rokujących talentów. Niepodważalną atrakcją od lat są dla maluchów dmuchańce, a i tych nie zabrakło.

Największa kolejka stała tradycyjnie do kotłów z pyszną grochówką przygotowaną przez panie na co dzień gotujące w stołówce przy szkolnym internacie. Ciepły pożywny posiłek na bieżąco ładował uczestników dobrą energią do aktywnego działania.

Na “Stanowisku Kreatywnym” można było samodzielnie wyrobić mydełka i świece. Służby mundurowe zadbały o atrakcyjne pokazy sprzętu, pojazdów i umiejętności obronnych. Z kolei przedstawicielki służb medycznych dokonywały pomiarów ciśnienia, cukru, dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu i wyliczały prawidłowe BMI.

Pięknie zaprezentowała się na scenie roztańczona młodzież z Grupy Tanecznej “Swing” z MDK-u prowadzonej przez Panią Karolinę Maciejewską, która zrobiła wrażenie na publiczności również dzięki kolorowym strojom. Można było również usłyszeć liryczny śpiew utalentowanych wokalistek prowadzonych przez instruktorów MDK.

Nauczyciele wychowania fizycznego ostro trenowali sprawność młodszych i starszych. Przygotowali im zabawne konkurencje zręcznościowe i zabawy z piłką. Z uśmiechem na twarzy obserwowała je Pani Beata Chrzanowska - Zastępca Prezydentki Miasta Słupska.

Organizacja pikniku wymagała wielu tygodni przygotowań i działań, z czego wzorowo wywiązała się koordynatorka - Marlena Roszkowska - nauczycielka języka niemieckiego w ZSE. To ona wymyśliła koncepcję imprezy oraz zaprosiła do niej gości z lokalnych placówek. Wspierali ją nauczyciele i uczniowie, którzy pełnili również funkcję gospodarzy i dbali o stworzenie jak najlepszej atmosfery. Udało się, co spontanicznie wykrzykiwali na koniec słupszczanie zapowiadając, że chętnie wrócą na kolejną edycję pikniku. A ta odbędzie się już 6 października!

Uczniowie i nauczyciele ZSE oraz goście piknikuUczniowie i nauczyciele ZSE oraz goście piknikuUczniowie i nauczyciele ZSE oraz goście pikniku