CERTYFIKATY UKOŃCZENIA CYKLU SPOTKAŃ EDUKACYJNO-INTEGRACYJNYCH pt. „POROZUMIENIE BEZ BARIER” - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

CERTYFIKATY UKOŃCZENIA CYKLU SPOTKAŃ EDUKACYJNO-INTEGRACYJNYCH pt. „POROZUMIENIE BEZ BARIER”

13 września 2024, 13:41
Młodzież "Ekonomika" podczas warsztatów integracyjnych prowadzonych w ramach projektu

W pierwszych dniach września młodzież z EKONOMIKA odebrała


CERTYFIKATY UKOŃCZENIA CYKLU SPOTKAŃ EDUKACYJNO-INTEGRACYJNYCH

pt. „POROZUMIENIE BEZ BARIER”


Spotkania odbywały się w okresie od 15 marca do 8 czerwca 2024r. na terenie Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku i Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Słupsku. Realizując zadanie wypełniono misję prospołeczną w obszarze działań na rzecz aktywnego porozumienia ponad podziałami kulturowymi i rozbudzono wśród młodzieży entuzjazm wobec zaproponowanej formy komunikacji opartej na wzajemnym szacunku i uznaniu współzależności i różnorodności. Uniwersytet Pomorski w Słupsku we współpracy z Zespołem Szkół Ekonomicznych w Słupsku wypracował model współpracy społeczności lokalnej studentów z uczniami w ramach warsztatów „Porozumienie bez barier” skutkujący zwiększeniem potencjału promocyjno-warsztatowego i poszerzeniem zasięgu oddziaływania na wspólnotę lokalną. Podjęte działania wpłynęły na popularyzację i promocję kultury języka polskiego wśród młodzieży i studentów poszerzając ich kompetencje i umiejętności komunikacji interpersonalnej. Uczestnicy doświadczyli wagi wzajemnej współpracy ponadnarodowej.

Osiągnięto cel polegający na uwrażliwieniu i uświadomieniu młodzieży istoty komunikacji interpersonalnej, czego skutkiem jest rozwój osobisty w zakresie zwiększenia kompetencji rozumienia samego siebie i spotkania z drugim człowiekiem niezależnie od jego pochodzenia i narodowości. Zaproponowana oferta poprawiła i poszerzyła umiejętności komunikacji interpersonalnej wpływając na poprawę jakości życia, budowanie relacji międzypokoleniowych i nawiązywanie i wzmacnianie kontaktów ponadnarodowych (polsko-ukraińskich) wśród młodzieży szkolnej i studentów. Uwrażliwiła młodzież na istotę tożsamości regionalnej.

Do pobrania