Kiszonki na Dzień Dziecka - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Kiszonki na Dzień Dziecka

Grupa Kisiciele gotowa do kiszenia. Stanowisko przygotowane. Na ławach leżą narzędzia do obierania warzyw, słoiki, kiszonki, warzywa oraz owoce, wszystko udekorowane różnokolorowymi kwiatami. Trzech uczniów : Antek, Marcin i Maksymilian czekają na chętnyc
Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku obchodzi hucznie Dzień Dziecka. Jak co roku różne zajęcia na świeżym powietrzu. Jedna z atrakcji to oczywiście robienie kiszonek. KISICIELE przygotowali kiszonki do spróbowania, był także zakwas do picia. Główną częścią były warsztaty, każdy chętny mógł podejść i zrobić swoją kiszonkę. Pomagaliśmy i doradzaliśmy. Jakie warzywa pasują do siebie, jak kisić owoce. Jadalne kwiaty uatrakcyjniły słoiki: stokrotki, bratki, rzepak, maki. Powstało kilkadziesiąt kiszonek, a każdy uczestnik odchodził uśmiechnięty.
Wszystkie stanowiska zapełnione uczestnikami warsztatów. Wszyscy chcą kisić. Kwiaty w słoikach robią duże wrażenie. Niektórzy smakują kiszonek. Większość dzielnie obiera warzywa i kolorowych kompozycjach układa je w słoikach. Pomiędzy cząstkami warzyw i oPrzykładowa kiszonka widziana z góry. Białą rzodkiew z bratkami.