Procedury diagnozowania dziecka/ucznia w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Słupsku w związku z zagrożeniem Covid-19 - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Słupsku

ul. Narutowicza 9, 76-200 Słupsk • telefon: (59) 845 60 20 • e-mail: • www: http://ppp.slupsk.pl/

Procedury diagnozowania dziecka/ucznia w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Słupsku w związku z zagrożeniem Covid-19

12 maja 2020, 12:25
Procedury diagnozowania dziecka/ucznia w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej 
w Słupsku w związku z zagrożeniem Covid-19

W trosce o bezpieczeństwo dzieci, rodziców i pracowników poradni prosimy o bezwzględne przestrzeganie następujących procedur.

1.Do budynku Poradni przyjmowani są klienci wcześniej umówieni przez diagnostę telefonicznie, wówczas rodzic jest poinformowany o warunkach pracy w poradni w związku z Covid-19. Niewyrażenie zgody na warunki badania, stosowanie środków ochronnych jest jednoznaczne z odmówieniem zgody na badanie.
 
2. Na diagnozę przyjmowane są osoby zdrowe, nie objęte kwarantanną, nadzorem epidemicznym (informację uzyskujemy telefonicznie w momencie umawiania na wizytę).
 

3. W sytuacjach kryzysowych o udzieleniu pomocy decyduje dyrektor/wicedyrektor placówki, wskazany jest kontakt telefoniczny: dyrektor Rafał Nosewicz 601 962 341 lub wicedyrektor Tamara Wrona 501 739 816.

4. Przed wejściem na teren poradni należy się zgłosić na portierni, poinformować osobę dyżurującą, do którego diagnosty jest umówiona wizyta, zdezynfekować dłonie, wypełnić ( najlepiej własnym długopisem) oświadczenie o stanie zdrowia dziecka i jego rodziny, poddać się pomiarowi temperatury.

5. Dziecko/uczeń jest odbierany przez diagnostę przy wejściu do poradni. Rodzic/prawny opiekun oczekuje na dziecko w miejscu wskazanym przez przyjmującego. Jedynie w szczególnych przypadkach, np. jeżeli dziecko nie wyraża zgody na separację z rodzicem może on towarzyszyć dziecku podczas diagnozy w zabezpieczeniu ( maseczka, rękawiczki) i przy zachowaniu dystansu 2 metrów od dziecka i diagnosty.

6. Dziecko/uczeń  jest zabezpieczony własną maseczką, rękawiczkami (poradnia nie zabezpiecza w środki ochronne), ma przy sobie własny długopis, ołówek, wodę do picia, chusteczki higieniczne. Z obowiązku zabezpieczenia są zwolnione dzieci poniżej 4 roku życia i osoby, które posiadają uzasadnienie medyczne do nie korzystania z maseczek ochronnych, alternatywa może być przyłbica.
 

7. Po badaniu dziecko/uczeń jest odprowadzany przez diagnostę do wyjścia z poradni i przekazany rodzicowi/prawnemu opiekunowi.

8. Wywiad, omówienie wyników badania z rodzicami prowadzone są telefonicznie lub online.

W przypadku braku własnych środków ochronnych lub jakichkolwiek objawów chorobowych dziecko/uczeń nie zostanie przyjęte na diagnozę.

Przypominamy również o odpowiedzialności cywilnej przy składaniu oświadczeń o stanie zdrowia dziecka i jego rodziny.