HERBATKA PRZY SAMOWARZE I „INNA” ROSJA - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku

Adama Mickiewicza 32, 76-200 Słupsk • telefon: (59) 842 48 94 • e-mail: • www: http://lo2.slupsk.pl/

HERBATKA PRZY SAMOWARZE I „INNA” ROSJA

15 listopada 2011, 17:07
HERBATKA PRZY SAMOWARZE I „INNA” ROSJA
Każdego roku jesienią uczniowie naszej szkoły spotykają się na tradycyjnej herbatce przy samowarze. Jednakże tegoroczne spotkanie miało szczególny charakter, bowiem gościem był pan Jerzy Pączek – jeden z pasjonatów Rosji i turystyki ekstremalnej, który w drodze do Archangielska przemierzył rosyjskie bezdroża.
Zebrana młodzież mogła obejrzeć fragmenty filmów z podróży i wysłuchać niezwykłego opowiadania o „innej” Rosji – tej, której nie zobaczymy będąc na wycieczce z biurem turystycznym czy z okien autobusu.
Na spotkaniu gościliśmy również panią Beatę Szlom – uczestnika wymiany nauczycieli do Rosji, która podzieliła się wrażeniami z wyjazdu, a także uczniów – członków wymiany ze szkołą w Nowogrodzie Wielkim.
Wymianę wrażeń z podróży rozgrzała, oczywiście, herbata z samowara i smaczne ciasteczka, przygotowane przez uczniów z klas IIa i IIc.
Organizatorkami spotkania były rusycystki Krystyna Walner i Elżbieta Szypenbejl.