Przedszkole Miejskie nr 5 "Wesoła Piąteczka" w Słupsku
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
Menu
O nas
Dokumenty
- Statut przedszkola
- Program wychowawczy
- Koncepcja pracy
- Podstawa programowa wychowania przedszkolnego
- Zestaw programów wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2024/2025
- Rekrutacja 2024/25
- Harmonogram uroczystości przedszkolnych na rok 2024/2025
Pracownicy przedszkola
Dyżury nauczycieli
Płatności
Grupy przedszkolne w roku szkolnym 2024/2025
Roczny plan pracy przedszkola na rok szkolny 2024/2025
Materiały dydaktyczne
- Zajęcia rozwijające zainteresowania i uzdolnienia dzieci
- Ramowy rozkład dnia wg nowej postawy programowej
- Ramowy rozkład dnia dzieci 3-letnich
- Ramowy rozkład dnia dzieci 4-6 letnich
Standardy ochrony małoletnich
Ramowy rozkład dnia dzieci 4-6 letnich
Ramowy rozkład dnia
Rozkład dnia w naszym przedszkolu uwzględnia wymagania zdrowia, higieny zabawy i pracy; zawiera zabawy wynikające z własnej aktywności dzieci, zabawy dydaktyczne, zabawy i ćwiczenia ruchowe, zajęcia organizowane, inspirowane i prowadzone przez nauczyciela - wyzwalające aktywność dzieci w różnych sferach rozwojowych, zabawy sprzyjające osiąganiu gotowości do podjęcia nauki w szkole itp.
6.30 –7.00 Początek dnia w przedszkolu: powitanie dzieci, zabawy swobodne w kącikach zainteresowań. Zabawy wynikające z własnej aktywności i potrzeb dziecka.
7.00 – 8.15 Zabawy indywidualne i grupowe. Obserwacja pedagogiczna. Praca kompensacyjno -stymulująca rozwój dzieci. Zabawy rozwijające zainteresowania, zabawy integracyjne w grupie organizowane przez nauczyciela. Rozmowy kierowane z dziećmi zgodne z tematyką kompleksową i zainteresowaniem dzieci. Prace hodowlane. Pogadanki związane z bezpieczeństwem i okolicznościowe. Ćwiczenia poranne, ze śpiewem, przy muzyce
8.15 – 8.30 Przygotowanie do śniadania, czynności higieniczno-porządkowe.
8.30 – 8.50 ŚNIADANIE – Zwracanie uwagi na kulturalne spożywanie posiłku.
8.50 – 9.00 Czynności porządkowe i higieniczne- mycie zębów
9.00 – 10.30 Zajęcia wychowawczo - edukacyjne z poszczególnych obszarów edukacji: przyrodniczej, rozwijania mowy i myślenia, przygotowania do nauki czytania i pisania, edukacji matematycznej, muzycznej, kulturowo - estetycznej i zdrowotnej, realizowane według wybranego programu wychowania przedszkolnego, wyzwalające aktywność dziecka w różnych sferach rozwojowych.
10.30 –10.45 II ŚNIADANIE - Uświadamianie dzieciom wartości zdrowego odżywiania.
10.45 –11.50 Zabawy ruchowe, zajęcia i zabawy w ogrodzie przedszkolnym, zabawy podejmowane z inicjatywy dzieci. Zabawy i gry sportowe oraz ćwiczenia kształtujące postawę dziecka, zabawy organizowane i swobodne, spacery wycieczki i obserwacje przyrodnicze. Uroczystości przedszkolne.
11.50– 12.00 Przygotowanie do obiadu, czynności higieniczno-porządkowe.
12.00 –12.30 OBIAD – I część /zupa z pieczywem/ - kształtowanie nawyków samodzielnego, estetycznego i kulturalnego zjadania posiłku.
12.30 -13.00 Relaks poobiedni, słuchanie literatury dziecięcej czytanej przez nauczyciela lub z nagrań. Ćwiczenia utrwalające wiadomości z zajęć edukacyjnych, ćwiczenia ortofoniczne, oddechowe, słuchowe, graficzne.
13.00 -13.45Propozycje zadań otwartych sprzyjających twórczej aktywności plastycznej,
muzycznej, ruchowej, werbalnej dzieci. Zajęcia rozwijające zainteresowania i zdolności dzieci. Spacery i zabawy na powietrzu.
13.45 -14.00 Przygotowanie do II części obiadu, czynności higieniczno-porządkowe.
14.00 -14.20 OBIAD – II część /II danie/
14.20 -16.30 Zabawy doskonalące i rozwijające kompetencje dzieci, wiadomości i umiejętności, gry towarzyskie, zabawy i gry dydaktyczne według upodobań dzieci. Indywidualne wspomaganie i korygowanie rozwoju, praca z dzieckiem zdolnym. Prace użyteczno - porządkowe w sali. Zabawy w kącikach zainteresowań lub w ogrodzie przedszkolnym. Kontakty indywidualne z rodzicami. Rozchodzenie się dzieci.