Baśnie Braci Grimm w wykonaniu aktorów z Teatru Współczesnego w Krakowie - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Przedszkole Miejskie nr 6 w Słupsku

Wandy 3, 76-200 Słupsk • telefon: 504 261 221 • e-mail:

Baśnie Braci Grimm w wykonaniu aktorów z Teatru Współczesnego w Krakowie

8 lutego 2017, 16:49
Baśnie Braci Grimm w wykonaniu aktorów z Teatru Współczesnego w Krakowie

Któż z nas nie słuchał z zapartym tchem historii, opowiadanych przez babcię, gdzie dobro i zło toczyło odwieczną walkę, a dzielny rycerz zdobywał rękę pięknej księżniczki? Baśnie naszego dzieciństwa to najpiękniejsze opowieści, które pamiętamy do dziś. Takie też są Baśnie Braci Grimm, wybrane specjalnie dla najmłodszych, bogate w cudowne zdarzenia i fantastyczne postacie. Oparte na folklorze opowiadania, kryją w sobie wiele mądrości ludowych, często osnutych na pradawnych podaniach i legendach. Pozbawione okrucieństwa historie ukazują zwycięstwo miłości, sprawiedliwości i dobra, prowadzą dzieci przez pełne morału wędrówki po magicznej krainie. W dniu 8 lutego dzieci z grup III i IV mogły podróżować z najsłynniejszymi bohaterami, z którymi nie straszne są żadne przygody: z Czerwonym Kapturkiem, Śpiącą Królewną, Żabim Królem, wilkiem i koźlątkami.

Taki spektakl kształtuje postawy moralne, dzięki czemu dzieci uczą rozgraniczać dobro od zła, a także przyswajają pozytywne wzorce postępowania. Ruchoma i kolorowa scenografia rozwija w łatwy i pełen radości sposób dziecięcą wyobraźnię. Przedstawienie udźwiękowione było autorskimi piosenkami, które pobudzały umysł dziecka do aktywnego działania. Aktorzy używali masek scenicznych, co pozwoliło dzieciom oswoić się z różnymi formami teatru. Spektakl wzbogacały efekty specjalne, które wprowadziły wszystkich w magiczną baśniową atmosferę.

Przedstawienie odbyło się w Słupskim Inkubatorze Technologicznym.

Baśnie Braci Grimm w wykonaniu aktorów z Teatru Współczesnego w KrakowieBaśnie Braci Grimm w wykonaniu aktorów z Teatru Współczesnego w KrakowieBaśnie Braci Grimm w wykonaniu aktorów z Teatru Współczesnego w KrakowieBaśnie Braci Grimm w wykonaniu aktorów z Teatru Współczesnego w KrakowieBaśnie Braci Grimm w wykonaniu aktorów z Teatru Współczesnego w KrakowieBaśnie Braci Grimm w wykonaniu aktorów z Teatru Współczesnego w KrakowieBaśnie Braci Grimm w wykonaniu aktorów z Teatru Współczesnego w KrakowieBaśnie Braci Grimm w wykonaniu aktorów z Teatru Współczesnego w KrakowieBaśnie Braci Grimm w wykonaniu aktorów z Teatru Współczesnego w KrakowieBaśnie Braci Grimm w wykonaniu aktorów z Teatru Współczesnego w KrakowieBaśnie Braci Grimm w wykonaniu aktorów z Teatru Współczesnego w KrakowieBaśnie Braci Grimm w wykonaniu aktorów z Teatru Współczesnego w Krakowie