MUZYKOWANIE W SWOŁOWIE - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Przedszkole Miejskie nr 6 w Słupsku

Wandy 3, 76-200 Słupsk • telefon: 504 261 221 • e-mail:

MUZYKOWANIE W SWOŁOWIE

14 czerwca 2018, 16:47
MUZYKOWANIE W SWOŁOWIE

13 czerwca dzieci z grupy II wzięły udział w wycieczce autokarowej do Krainy w Kratkę w Swołowie, gdzie uczestniczyły w programie edukacyjnym.

Poznały instrumenty muzyczne wykonywane własnoręcznie przez dzieci sto lat temu z różnych materiałów przyrodniczych (gwizdki, piszczałki) oraz używane przez dorosłych np., podczas wiejskich uroczystości, odpustów, polowań. Z entuzjazmem naśladowały odgłosy przyrody grając na gwizdkach, drewienkach w najprawdziwszej orkiestrze z dyrygentem. Tańczyły i śpiewały ludowe pląsy i przyśpiewki „Szewiec” i „Kowal” z akompaniamentem pianina.

Po takiej porcji artystycznych doznań, każdy z apetytem zajadał kiełbaski z grilla. Ale i tak największą atrakcją okazała się jazda autokarem i konną bryczką oraz widok najprawdziwszych krów i gęsi w wiejskiej zagrodzie i na pastwisku.

MUZYKOWANIE W SWOŁOWIEMUZYKOWANIE W SWOŁOWIEMUZYKOWANIE W SWOŁOWIEMUZYKOWANIE W SWOŁOWIEMUZYKOWANIE W SWOŁOWIEMUZYKOWANIE W SWOŁOWIEMUZYKOWANIE W SWOŁOWIEMUZYKOWANIE W SWOŁOWIEMUZYKOWANIE W SWOŁOWIEMUZYKOWANIE W SWOŁOWIEMUZYKOWANIE W SWOŁOWIEMUZYKOWANIE W SWOŁOWIEMUZYKOWANIE W SWOŁOWIEMUZYKOWANIE W SWOŁOWIEMUZYKOWANIE W SWOŁOWIEMUZYKOWANIE W SWOŁOWIEMUZYKOWANIE W SWOŁOWIEMUZYKOWANIE W SWOŁOWIEMUZYKOWANIE W SWOŁOWIEMUZYKOWANIE W SWOŁOWIEMUZYKOWANIE W SWOŁOWIEMUZYKOWANIE W SWOŁOWIEMUZYKOWANIE W SWOŁOWIEMUZYKOWANIE W SWOŁOWIEMUZYKOWANIE W SWOŁOWIEMUZYKOWANIE W SWOŁOWIEMUZYKOWANIE W SWOŁOWIEMUZYKOWANIE W SWOŁOWIEMUZYKOWANIE W SWOŁOWIEMUZYKOWANIE W SWOŁOWIEMUZYKOWANIE W SWOŁOWIEMUZYKOWANIE W SWOŁOWIEMUZYKOWANIE W SWOŁOWIEMUZYKOWANIE W SWOŁOWIEMUZYKOWANIE W SWOŁOWIEMUZYKOWANIE W SWOŁOWIEMUZYKOWANIE W SWOŁOWIEMUZYKOWANIE W SWOŁOWIEMUZYKOWANIE W SWOŁOWIEMUZYKOWANIE W SWOŁOWIEMUZYKOWANIE W SWOŁOWIEMUZYKOWANIE W SWOŁOWIE