LIST DO RODZICÓW - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Przedszkole Miejskie nr 6 w Słupsku

Wandy 3, 76-200 Słupsk • telefon: 504 261 221 • e-mail:

LIST DO RODZICÓW

15 maja 2020, 14:42

Już niebawem część z Państwa zdecyduje się przyprowadzić dziecko do przedszkola. Czas nie jest łatwy. Bardzo proszę o rozważne podejmowanie decyzji. Jeśli opiekę nad Waszym dzieckiem może sprawować ktoś z najbliższej rodziny, #zostańcieWdomu.
Z pewnością macie Państwo świadomość, że nie możemy pozwolić sobie na wypełnienie sal dziećmi. Zgodnie z wytycznymi MEN pierwszeństwo mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujących zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Jak Państwu wiadomo, w Sali przedszkolnej nie może przebywać więcej niż 12 dzieci. I do tych wytycznych jesteśmy zobowiązani bezwzględnie je stosować.
Jeżeli zdecydujecie się Państwo przyprowadzić dziecko do przedszkola, opowiedzcie dzieciom, że pobyt w przedszkolu będzie wyglądał inaczej niż dotychczas. Wspólnie wspierajmy dzieci w czasie epidemii, rozmawiając z nimi o tym, co nas aktualnie otacza w prostych, łatwych słowach. Nie irytujmy się wciąż powtarzanymi przez dzieci pytaniami - to rodzaj poszukiwania przez dzieci przystani, upewnienia się, że to my dorośli, możemy im pomóc, a to, co mówią jest dla nas naprawdę ważne. Dla tych Państwa, którzy zdecydują się na korzystanie z opieki przedszkolnej w czasie pandemii, przygotowaliśmy pakiety informacyjne. Zapoznajcie się z nimi, zanim podejmiecie decyzję o przyprowadzeniu dziecka do przedszkola. Zapewniamy, że zrobimy wszystko, by w placówce było bezpiecznie i wesoło - jednym słowem- normalnie. Z radością powitamy Wasze dzieci w progach naszego przedszkola.

Życzymy dużo zdrowia i do zobaczenia.