GRUPA II W BIBLIOTECE - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Przedszkole Miejskie nr 6 w Słupsku

Wandy 3, 76-200 Słupsk • telefon: 504 261 221 • e-mail:

GRUPA II W BIBLIOTECE

9 lutego 2022, 18:10
GRUPA II W BIBLIOTECE
"Gdy czytamy dziecku książkę, ono nie tylko słucha: w żywiole piękna pracuje jego wyobraźnia, rozwija się mózg, kształtuje się wrażliwość.
Ze zdarzeń, opisów i dialogów dziecko buduje naszkicowany przez pisarza świat, zapamiętuje sceny, dialogi, miejsca, wiersze... Poznaje ludzkie postawy, uczy się odróżniać dobro od zła. Słuchanie książek to magiczny trening serca i umysłu. Im więcej domowych czytań, opowieści, rozmów i wspólnego rodzinnego bycia z książką, tym więcej mądrości, uśmiechu, zrozumienia dla siebie i innych, a także spostrzeżeń, przemyśleń i wzruszeń. "Kto czyta książki, żyje podwójnie" - powiedział Umberto Eco, wybitny pisarz współczesny. Ale kto czyta dziecku książki - żyje poczwórnie".
prof. Grzegorz Leszczyński
GRUPA II W BIBLIOTECEGRUPA II W BIBLIOTECEGRUPA II W BIBLIOTECEGRUPA II W BIBLIOTECEGRUPA II W BIBLIOTECEGRUPA II W BIBLIOTECEGRUPA II W BIBLIOTECEGRUPA II W BIBLIOTECEGRUPA II W BIBLIOTECEGRUPA II W BIBLIOTECEGRUPA II W BIBLIOTECEGRUPA II W BIBLIOTECEGRUPA II W BIBLIOTECEGRUPA II W BIBLIOTECEGRUPA II W BIBLIOTECEGRUPA II W BIBLIOTECEGRUPA II W BIBLIOTECEGRUPA II W BIBLIOTECEGRUPA II W BIBLIOTECEGRUPA II W BIBLIOTECEGRUPA II W BIBLIOTECEGRUPA II W BIBLIOTECEGRUPA II W BIBLIOTECEGRUPA II W BIBLIOTECEGRUPA II W BIBLIOTECEGRUPA II W BIBLIOTECEGRUPA II W BIBLIOTECEGRUPA II W BIBLIOTECEGRUPA II W BIBLIOTECEGRUPA II W BIBLIOTECEGRUPA II W BIBLIOTECEGRUPA II W BIBLIOTECEGRUPA II W BIBLIOTECEGRUPA II W BIBLIOTECE