Dzień Marchewki - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Przedszkole Miejskie nr 6 w Słupsku

Wandy 3, 76-200 Słupsk • telefon: 504 261 221 • e-mail:

Dzień Marchewki

10 marca 2014, 10:15

4 marca 2014 roku w ramach programu edukacji żywieniowej zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu DZIEŃ MARCHEWKI. W tym dniu dzieci oraz wszystkie panie przyszły ubrane na pomarańczowo.

Głównym celem tego dnia było promowanie spożywania warzyw, określanie jadalnej części marchewki, poszerzenia wiedzy na temat pochodzenia marchwi i jej odmian a także doskonalenie umiejętności pracy w grupie.

Wszyscy bawiliśmy się doskonale, rozwiązywaliśmy zagadki, układaliśmy puzzle, braliśmy udział w zabawach muzycznych, ruchowych i plastycznych. Nie zabrakło również zabaw badawczych, śmiesznego wierszyka Jana Brzechwy „Marchewka i quizu. Piliśmy sok z marchewki, chrupaliśmy surową marchewkę i zajadaliśmy się ciastem marchewkowym upieczonym przez mamy. A do obiadu jedliśmy pyszną surówkę z marchewki.

Dzień ten poszerzył wiedzę dzieci na temat korzyści płynących ze spożywania warzyw i owoców, rozwinął umiejętności współdziałania w zespole. Wszystkie działania były związane tematycznie z marchewką. Ten dzień był wyjątkowy, zdrowy, witaminowy, pomarańczowy, marchewkowy. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą zdrowe, piękne i uśmiechnięte.