Scenariusz zajęć hospitowanych "Parasole" - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Przedszkole Miejskie Integracyjne nr 8 "Zamek Skarbów" w Słupsku

Wiatraczna 10, 76-200 Słupsk • telefon: 513 737 716 • e-mail:

Kontakty

Dokumentacja przedszkola

Regulaminy i procedury

Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka

Pomoc Psychologiczno - Pedagogiczna

Dzień w przedszkolu

Scenariusze zajęć, imprez, akcji, uroczystości.

Realizowane projekty i programy w roku szkolnym 2023/2024

Wszystko o numerze "112"

Opłaty za przedszkole w roku szkolnym 2022/2023

Scenariusz zajęć hospitowanych "Parasole"

SCENARIUSZ ZAJĘĆ HOSPITOWANYCH

„Parasole”

Temat tygodnia: A deszcz pada i pada.

Temat dnia: Parasole.

Data: 19.11.2020 r.

CELE OGÓLNE: - umuzykalnianie dzieci

- wprowadzenie aspektu porządkowego liczby

CELE OPERACYJNE:

dziecko: - potrafi rozwiązać zagadkę

- uważnie słucha

- odpowiada na pytania do tekstu

- formułuje swoje spostrzeżenia

- utrwala kolory
- łączy przedmioty w pary
- rozwija poczucie rytmu

- reaguje ruchem na zmianę dynamiki i tempa w muzyce

- kształci wrażliwość słuchową
- integruje się z rówieśnikami
- kształci spostrzegawczość

- zapoznaje się z liczebnikami porządkowymi
- wykonuje prace plastyczną stosując technikę origami z koła

METODY: - podające: rozmowa, objaśnienie

- praktyczne: zadań stawianych dzieciom

FORMY ORGANIZACYJNE: grupowa

indywidualna

ŚRODKI DYDAKTYCZNE: płyta CD „Przygody z muzyką – Jesień”, sprzęt audio, kolorowe parasole i kałuże, kolorowe parasole odzwierciedlające treść wiersza, krople deszczu, parasol, pałeczki.

PRZEBIEG:

  1. Piosenka na powitanie „Muzylkowe zabawy”.
  2. Wprowadzenie do tematu zajęć - rozwiązanie zagadki słownej „Parasol”.
  3. Prezentacja wiersza A. Łady - Grodzickiej pt. " Sześć parasoli"
    - ilustrowanie treści wiersza za pomocą sylwet,
    - rozmowa na temat treści utworu,

- wprowadzenie aspektu porządkowego liczby.

  1. Chodzenie po śladzie parasola naklejonego na dywanie, z kropelką wody na dłoni.
  2. Zabawa muzyczna do piosenki „Kapie deszczyk za oknami” wg M.Kluza. Zabawa rytmiczna z parasolkami i pałeczkami.

6. Zabawa ruchowa utrwalająca umiejętność rozpoznawania kolorów i reagowania na umówiony sygnał pt. "Kolorowe parasolki"
- wybieranie kolorowych parasolek,
- swobodne poruszanie się w rytm muzyki,
- na przerwę w muzyce każde dziecko powinno odnaleźć kałużę w kolorze odpowiadającym parasolce.

  1. Prac plastyczna „Parasol” – tworzenie parasolki metodą orgiami z koła, dorysowywanie rączki oraz kropel deszczu.

8. Ewaluacja zajęć:
- wybieranie jasnoniebieskiej kropli deszczu jeśli zajęcia się podobały,
- wybieranie ciemnoniebieskiej kropli deszczu jeśli zajęcia się nie podobały.

Opracowała: Ewelina Kapiszke

Zobacz również