Ratowniczek - Stworki Ratowniczki. - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Przedszkole Miejskie Integracyjne nr 8 "Zamek Skarbów" w Słupsku

Wiatraczna 10, 76-200 Słupsk • telefon: 513 737 716 • e-mail:

Kontakty

Dokumentacja przedszkola

Regulaminy i procedury

Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka

Pomoc Psychologiczno - Pedagogiczna

Dzień w przedszkolu

Scenariusze zajęć, imprez, akcji, uroczystości.

Realizowane projekty i programy w roku szkolnym 2023/2024

Wszystko o numerze "112"

Opłaty za przedszkole w roku szkolnym 2022/2023

Ratowniczek - Stworki Ratowniczki.

SCENARIUSZ ZAJĘĆ DODATKOWYCH Z PROGRAMU WŁASNEGO „RATOWNICZEK”

Temat: „Stworki Ratowniczki”.

Grupa wiekowa: 3,4,5 i 6latki

CELE GŁÓWNE: - utrwalanie przekazywania telefonicznej informacji o napotkanym wypadku, zdarzeniu właściwym służbom ratunkowym

CELE OPERACYJNE: dziecko:

- potrafi przekazać informację o napotkanym wypadku, zdarzeniu właściwym służbom ratunkowym.

- zna numery alarmowe

- wymienia środki ochrony osobistej

- właściwie używa środki ochrony osobistej

METODY: czynne: kierowanie własną działalnością dziecka, zadań stawianych dziecku, ćwiczeń

słowne: żywego słowa, rozmowa, objaśnienia i instrukcje

percepcyjne: obserwacji

FORMY ORGANIZACYJNE: grupowa

indywidualna

PRZEBIEG ZAJĘCIA:

1. Przypomnienie numerów alarmowych przy pomocy ilustrowanego wierszyka.

Znam już na pamięć numery alarmowe,

Gdy zajdzie potrzeba - w głowie są gotowe,

997 - tu policję się wzywa,

998 - staż pożarna przybywa,

999 - ważne życie i zdrowie,

Jedzie na sygnale szybkie pogotowie.

W razie zagrożenia korzystam z nich śmiało,

Lecz nigdy dla zabawy – gdy nic się nie stało!

2. Utrwalanie przekazywania informacji właściwym służbom, poprzez zabawę – „Dzwonimy na pogotowie”. Zwrócenie uwagi na wybranie właściwego numeru telefonu oraz przekazanie w informacji odpowiednich treści.

3. Zapoznanie ze środkami ochrony osobistej przy wykonywaniu działań ratunkowych: zakładanie rękawiczek, maski itp.

4. „Stworki Ratowniczki” - nadmuchanie rękawiczek jednorazowych, rysowanie markerem oczu, buzi, nosa itp. wg inwencji dzieci.

5. Powtórzenie najważniejszych informacji.

Opracowała: Ewelina Kapiszke