Przedszkole Miejskie nr 11 "Calineczka" w Słupsku
MENU
Informacje ogólne
- Historia przedszkola
- Wizerunek przedszkola
- Oferta
- Kadra przedszkola
- Grupy przedszkolne
- Ramowy rozkład dnia
- Co nas wyróżnia
DOKUMENTY
Wycieczka do Sarbska
Przedszkolna wycieczka do Sarbska
W środę 5 czerwca 2013 r. wyruszyliśmy autokarem na wycieczkę do Parku Rekreacyjno-Edukacyjnego Sea Park w Sarbsku. Jest to jedyny w Polsce park związany tematycznie z fauną i florą mórz i oceanów, a także z kulturą i historią regionu Pomorza. Park powstał w 2012 roku.
Przewodnik oprowadził nas po Fokarium, w którym jest basen z fokami szarymi i kotikami południowoamerykańskimi. Następnie udaliśmy się do Oceanarium Prehistorycznego 3D, w którym poznaliśmy świat podwodnych gadów, żyjących miliony lat temu, odbyliśmy podróż po głębinach morskich, pełnych pradawnych podwodnych zwierząt.
Zwiedziliśmy również tamtejsze muzeum rękodzieła marynistycznego, w którym zobaczyliśmy bardzo dużo ciekawych eksponatów. Szczególnie utkwiły nam w pamięci eksponaty wykonane z ości ryb. Poza tym zobaczyliśmy makiety zwierząt morskich w naturalnych rozmiarach oraz miniatury latarni morskich.
To była zapierająca dech w piersi podróż. Przez chwilę cofnęliśmy się wstecz o wiele milionów lat.
Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do naszego przedszkola. Może tam kiedyś jeszcze pojedziemy?