Przedszkole Miejskie nr 12 "Niezapominajka" w Słupsku
Menu
INFORMACJE OGÓLNE
- Historia przedszkola
- Oferta przedszkola
- Kadra przedszkola
- Grupy przedszkolne
- Ramowy rozkład dnia
- Co nas wyróżnia
DOKUMENTY
40 LAT NIEZAPOMINAJKI
Niezapominajka , to wdzięczny kwiatuszek,
czemu go lubimy, tłumaczyć nie muszę.
W jej skromnym uroku tkwi cała przyczyna,
Niezapominajki się nie zapomina!
Szanowni Goście, tymi słowami witaliśmy Państwa również 4 lata temu kiedy nasze przedszkole przyjmowało imię Niezapominajka. Historia przedszkola sięga dalej niż te ostatnie kilka lat. Pozwólcie Państwo, że pokrótce ją przedstawię:
Decyzja o budowie, jak donoszą dostępne nam dokumenty, zapadła w 1974 r., natomiast oddanie placówki do użytku nastąpiło w 1976 r.
Początkowo funkcjonowało jako przedszkole Zakładów Przemysłu Cukierniczego „Pomorzanka”, prowadziła je Pani Barbara Miłaszewska.
Kolejnym dyrektorem była Pani Bożena Kluzik.
W 1994 r. przedszkole przeszło reorganizację i zostało przekształcone w Przedszkole Niepubliczne, prowadzone przez Panią Irenę Leżoń. W tej formie działało bardzo krótko.
Następnie przejęte zostało przez miasto Słupsk, stając się Miejskim Przedszkolem nr 12 prowadzonym przez Panią Gabrielę Sujkowską.
Od września 2010 roku dyrektorem Przedszkola Miejskiego nr 12 jest Pani Aleksandra Bąkowska.
W placówce funkcjonuje 5 grup przedszkolnych. Pracuje tu miły i serdeczny personel zapewniający dzieciom wszechstronny rozwój. Praca pedagogów jest wysoko oceniana w środowisku, ogólnie posiadają 9 nagród Prezydenta Miasta Słupska, jedną nagrodę Pomorskiego Kuratora Oświaty, jeden Krzyż Zasługi, trzy Medale za długoletnią służbę, a jedna z naszych koleżanek została uhonorowana tytułem Nauczyciela Roku 2011r.
Preferujemy model pracy nastawiony na wspomaganie rozwoju dziecka, umiejętnie wykorzystując jego wrodzony potencjał i możliwości rozwojowe. Wszystkie zajęcia dodatkowe, z których korzystają przedszkolaki są bezpłatne. Każde dziecko ma możliwość odnoszenia sukcesów. Dbamy, aby nie zgubić jego talentu. Oprócz programu edukacyjnego, wysoko wykształconej kadry, nowoczesnych form i metod pracy z dzieckiem oraz sprawnej obsługi – istotną rolę w nadawaniu wizerunku przedszkola pełnią oczekiwania rodziców, których zawsze traktujemy jak pełnoprawnych partnerów w działaniach wychowawczych i edukacyjnych.
W roku 2011, za podejmowane działania na rzecz dzieci uzdolnionych przedszkole otrzymało tytuł Szkoły Odkrywców Talentów przyznawany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji przy Ministerstwie Edukacji Narodowej.
Również od 2011 roku szkolnego, jako nieliczni w Polsce, uczymy dzieci podstawowych znaków języka migowego.
W roku 2012 Dyrektor Aleksandra Bąkowska, na konferencji organizowanej przez Pomorskiego Kuratora Oświaty „Uczeń zdolny w szkole. Jak skutecznie wspierać jego rozwój” zaprezentowała osiągnięcia przedszkola w tej dziedzinie i podzieliła się doświadczeniami jakie mamy we wspieraniu uzdolnień dzieci, w tym pierwszym etapie ich edukacji.
W 2014r. Ośrodek Rozwoju Edukacji przyznał naszej placówce tytuł Mistrza Odkrywania Talentów, a w 2015r. ta sama instytucja w uznaniu działań w kierunku dbałości o rozwój fizyczny przedszkolaków nadała nam tytuł ,,Przedszkola w Ruchu”.
W 2016 roku Marszałek Województwa Pomorskiego Pan Mieczysław Struk powołał Aleksandrę Bakowską do Pomorskiej Rady Oświatowej II Kadencji.
Szanowni Państwo!... Nauczyciele to twórcy procesu dydaktyczno - wychowawczego. Realizują 4 innowacje pedagogiczne i są autorami 13 programów własnych.
Współpracujemy z licznymi instytucjami i partnerami wspierającymi naszą działalność. Nawiązaliśmy również współpracę ze Spółką Miejską „Wodociągi - Słupsk”, której Prezes- Pan Andrzej Wójtowicz nie pozostaje obojętny na potrzeby przedszkolaków i mocno wspiera nasze działania, w 2012 roku zgodził się również zostać ojcem chrzestnym naszego przedszkola, z czego wciąż jesteśmy dumni.
Historia przedszkola tworzy się co dzień. Mamy wiele marzeń i pomysłów na to aby się rozwijać. Chcemy dać dzieciom wszystko co najlepsze, pragniemy wyposażyć naszego przedszkolaka w bagaż samych pozytywnych doświadczeń. Dążymy do tego, aby kończąc pierwszy etap edukacji absolwent naszego przedszkola miał w sercu wszystko to co cechuje dobrego, otwartego na innych młodego człowieka.
Przez 40 lat naszego istnienia przebyliśmy długą drogę. Wrastaliśmy w lokalną społeczność, rozwijaliśmy się, odnosiliśmy małe i duże sukcesy, zdobywaliśmy nowe doświadczenia. Jestem przekonana, że dojrzeliśmy do podjęcia nowego wyzwania, jakim jest przyjęcie do przedszkola sztandaru, bo sztandar stanowi symbol:
- najwyższych wartości, jakich w naszym przedszkolu uczymy przestrzegać,
- tradycji, którą chcemy pielęgnować
- przynależności do wspólnoty, którą wzajemnie tworzymy.
Słowa wdzięczności kieruję do Rady Rodziców i wszystkich fundatorów sztandaru, który od dziś jest naszą chlubą.