ŚWIATOWY DZIEŃ MISIA PLUSZOWEGO - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Przedszkole Miejskie nr 12 "Niezapominajka" w Słupsku

Sławieńska 2, 76-200 Słupsk • telefon: 513 787 398 • e-mail:

ŚWIATOWY DZIEŃ MISIA PLUSZOWEGO

25 listopada 2011, 10:52
misiu 2011
Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.
W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.
To historia, a jak jest dzisiaj?
Dzisiaj w Przedszkolu Miejskim nr 12 dzieci obchodziły święto tej najmilszej zabawki, najlepszego przyjaciela dziecka, niezastąpionej przytulanki. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!"
Wspólnie z Rada Rodziców, która ufundowała upominki i słodycze dla przedszkolaków, zorganizowaliśmy konkurs na;
- NAJSTARSZEGO PLUSZOWEGO MISIA- misie miały po 41 lat - zwycięzcy- Iga N. i Piotr K.
- NAJWIĘKSZEGO PLUSZOWEGO MISIA - zwyciężył Kacper G.
- NAJMNIEJSZEGO PLUSZOWEGO MISIA -zwyciężył Maksymilian G.
- NAJWIĘCEJ PLUSZOWYCH MISIÓW W GRUPIE - zwyciężyła grupa I ,,Pszczółki" - 91 misiów.
Nasze przedszkole odwiedziło w sumie 350 pluszowych Misiaków , co prawie dwu i pół krotnie przekroczyło ilość dzieci uczęszczających do placówki.

misiu 2011misiu 2011misiu 2011misiu 2011misiu 2011m