wychowanie fizyczne - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Przedszkole Miejskie nr 12 "Niezapominajka" w Słupsku

Sławieńska 2, 76-200 Słupsk • telefon: 513 787 398 • e-mail:

wychowanie fizyczne

MIĘDZYPRZEDSZKOLNA OLIMPIADA SPORTOWA

Przedszkole Miejskie nr 12 ,,Niezapominajka” w Słupsku, wspólnie z Wydziałem Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego, Słupskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji i DECATHLONEM co roku organizuje:

,, MIĘDZYPRZEDSZKOLNĄ OLIMPIADĘ SPORTOWĄ”. Tradycyjnie na początku czerwca dzieci ze słupskich przedszkoli spotykają się na hali Centrum LA, aby czynnie uczestniczyć w zabawach sportowych. Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa organizowana jest przez naszą placówkę już od 10 lat i służy dobrej zabawie, zaszczepianiu u dzieci przyjemności z czynnego uprawiania sportu, wpajaniu zasady fair – play w sporcie i nie tylko.

http://edu.slupsk.eu/placowki/514/aktualnosci/3735.html ;

http://www.sosir.slupsk.pl/pl/page/l/aktualno%C5%9Bci/05-06-2012-mi%C4%99dzyprzedszkolna-olimpiada-sportowa-w-centrum-la.html ;

http://www.ziemia-slupska.pl/sport-slupsk/

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

MOBILNA STREFA KIBICA W SŁUPSKU

W DNIU 11 CZERWCA 2012r. , PRZEDSZKOLAKI Z ,,NIEZAPOMINAJKI” WSPÓLNIE Z PREZYDENTEM MIASTA SŁUPSKA PANEM MACIEJEM KOBYLIŃSKIM DOKONAŁY UROCZYSTEGO OTWARCIA MOBILNEJ STREFY KIBICA W NASZYM MIESCIE. DZIECI ZAPREZENTOWAŁY MIESZKAŃCOM SŁUPSKA UKŁAD TANECZNY DO PIOSENKI ,,KOKO, KOKO EURO SPOKO”, BRAŁY RÓWNIEŻ UDZIAŁ W LICZNYCH KONKURSACH PRZYGOTOWANYCH PRZEZ OFICJALNYCH SPONSORÓW EURO 2012. ZABAWA BYŁA WSPANIAŁA.

http://edu.slupsk.eu/placowki/514/aktualnosci/1596.html

http://www.youtube.com/watch?v=NLz24NgJ8M0

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….....................

ZABAWY W CENTRUM ROZRYWKI MK BOWLING C.H.JANTAR

Centrum Rozrywki MK Bowling zaprosiło grupy dzieci 5-6-letnich do sportowych zmagań na kręgielni. Przedszkolaki świetnie się bawiły, a co najważniejsze poznały nową dyscyplinę sportu i sposób na czynne spędzanie czasu wolnego.

http://edu.slupsk.eu/placowki/514/aktualnosci/4191.html

.................................................................................................................................................................................

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2013/14

NA SPORTOWO

Uroczystej inauguracji I Sportowego Roku Szkolnego, która odbyła się na Stadionie 650-lecia w Słupsku, 20 września 2013 roku, dokonał Andrzej Kaczmarczyk, zastępca Prezydenta Miasta Słupska. Wzięli w niej udział reprezentanci wszystkich placówek oświatowych z naszego miasta od przedszkolaków po szkoły ponadgimnazjalne. Młodzi słupszczanie rywalizowali na bieżni w sztafecie olimpijskiej oraz biegach na 600 metrów. Sportowej walce w duchu fair – play towarzyszyły m.in. występy taneczne, pokazy cheerleaderskie, piosenki itp. W tym dniu we wszystkich szkołach odbywały się zajęcia sportowe. Przygotowano je dla tych, którzy nie brali udziału w zmaganiach na stadionie.

Przedsięwzięcie, którego pomysłodawcą jest Wydział Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Słupsku, w zamyśle ma stać się wydarzeniem cyklicznym i na stałe zagościć w miejskim kalendarzu imprez. Ustanowienie roku szkolnego mianem sportowego ma na celu nie tylko zachęcić młode pokolenie do aktywności fizycznej, ale również zainicjować działania zmierzające do stwarzania takich warunków, które pozwolą na powszechne uprawianie sportów przez dzieci i młodzież.

Najstarsze dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 12 ,,Niezapominajka” brały udział w uroczystej paradzie wspólnie ze starszymi kolegami z ,,Mechanika” . Ich rok młodsi koledzy, odpowiedzieli na zaproszenie uczniów z ,,Elektryka” , gdzie razem m.in. rozegrali mecz piłki ręcznej.

http://edu.slupsk.eu/placowki/514/aktualnosci/4203.html ;

http://edu.slupsk.eu/placowki/514/aktualnosci/4185.html

…………………………………………………………………………………………………………….

PRZEDSZKOLIADA

http://edu.slupsk.eu/placowki/514/aktualnosci/2756.html

06.02.2013 roku odbył się II SŁUPSKI PRZEDSZKOLIADA EVENT, którego organizatorem i prowadzącym był Mateusz Nikel, promotor PRZEDSZKOLIADY w Słupsku oraz powiatach słupskim, bytowskim, sławieńskim. Przedszkolaki z ,,Niezapominajki”, jako czynni sportowcy również brały udział w tej imprezie.