Przedszkole Miejskie nr 23 "Promyczek" w Słupsku
MENU
INFORMACJE OGÓLNE
- Wizerunek przedszkola
- Oferta przedszkola
- Kadra przedszkola
- Grupy + wychowawcy
- Ramowy rozkład dnia
- Co nas wyróżnia
DOKUMENTY
Śladami Ludwika Zamenhofa
Dnia 4 kwietnia 2017 roku dwie grupy przedszkolaków: „Zajączki” i „Jeżyki” uczestniczyły w wycieczce do Zespołu Szkół Ekonomicznych w Słupsku, w celu obejrzenia wystawy poświęconej Ludwikowi Zamenhofowi. Wystawa była pod hasłem: „2017 – Rokiem Ludwika Zamenhofa w Słupsku”.
Wśród zgromadzonych eksponatów można było obejrzeć ciekawe dokumenty, rękopisy, książki oraz czasopisma pisane w języku esperanto.
Zanim dotarliśmy do szkoły, przedszkolaki obejrzały obelisk postawiony ku czci twórcy esperanta – Ludwika Zamenhofa, znajdujący się przy Skwerze Jerzego Waldorffa. Następnie przeszły ulicą nazwaną jego imieniem i nazwiskiem.
Idąc śladami Ludwika Zamenhofa dzieci bliżej poznały postać człowieka, który pragnąc usunąć bariery językowe między ludźmi całego świata, stworzył język esperanto i za to jest ceniony do dziś.