Przedszkole Miejskie nr 31 "Bajkowa Kraina" w Słupsku
Witosa 1, 76-200 Słupsk • telefon: 513 407 295 • e-mail:
o nas
- Start
- Aktualności
- Kalendarium
- Linki
- Multimedia
- Kontakt
- Działalność przedszkola
- Historia przedszkola
- Przedszkole z oddziałami bilingwalnymi
- Koncepcja pracy przedszkola 2019
Informacje ogólne
- Historia przedszkola
- Wizerunek przedszkola
- Oferta przedszkola
- Kadra przedszkola
- Regulamin Przedszkola Miejskiego nr 31
- Ramowy rozkład dnia
- Regulamin organizacyjny 2017
- Regulamin wyjść i wycieczek 2018/2019
- STATUT Przedszkola 2019
STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH
Ewaluacja
- Ewaluacja wewnętrzna
- Ewaluacja zewnętrzna
- Ewaluacja zewnętrzna - problemowa 2015
- EWALUACJA WEWNĘTRZNA 2015-2016
- EWALUACJA 2017/2018
- EWALUACJA 2021/2022
Opłaty
Kadra Przedszkola miejskiego nr 31
- Kadra Przedszkola miejskiego nr 31
- kadra przedszkola rok szkolny 2019/2020
- kadra przedszkola rok szkolny 2021/2022
- kadra przedszkola rok szkolny 2022/2023
- kadra przedszkola rok szkolny 2023/2024
Ogólnopolskie certyfikaty
- Mam 6 lat
- Akademia Zdrowego Przedszkolaka
- Mam 6 lat chce poznawać świat
- Przedszkole w ruchu
- Wiarygodne Przedszkole
- Szkolenia Fundacji TPSW
- Pomoc Pedagogiczno-Psychologiczna
- Profilaktyka Jamy Ustnej
- Mówienie na zamówienie
- Kubusiowi Przyjaciele Natury
- Edukacja na wesoło
- Podziękowania z Fundacji im.prof Religi
- ECO "Planeta Ziemia"
- Wkład w rozwój poznawczy dzieci
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
Raport o stanie zapewnienia dostępności podmiotu publicznego 2021
Historia przedszkola
Zgodnie z „Orzeczeniem w sprawie organizacji Państwowego Przedszkola nr 31 w Słupsku” z dnia 2 września 1985 r. wielkość przedszkola określono na 4 oddziały tj. na 120 miejsc. Nadzór nad funkcjonowaniem przedszkola powierzono Urzędowi Miejskiemu w Słupsku. Orzeczenie podpisał Kurator - Kazimierz Ślusarski.
Przedszkole zostało wybudowane wraz z kompleksem budynków Szkoły Podstawowej nr 16 w Słupsku. Wcześniej powstało osiedle, które było „sypialnią” dla miasta Słupska. Szkoła budowana była według projektu zakładającego, że do długiego korytarza na parterze dołączone będą segmenty: dydaktyczne, opiekuńczy wraz ze stołówką i kuchnią oraz sportowy. Do segmentu, w których znajduje się kuchnia „doklejone” jest przedszkole. Budynek przedszkola jest piętrowy. Na parterze znajdują się dwie sale zajęć i szatnia dla wszystkich dzieci, a na piętrze dwie sale zajęć i hol służący za salę gimnastyczną, widowiskową, do ogólnych zebrań i szkoleń itp. Przez kilka lat przedszkole posiadało filię, którą zorganizowano w dawniej szatni pracowników budowlanych. Mieściły się tam dwa oddziały dla dzieci sześcioletnich. Obecnie działa tam Osiedlowy Klub Kwadrat. Od 1999 r. kuchnia jest w posiadaniu Przedsiębiorstwa Handlowego "TRIO" Sp.C., a przedszkole zawiera umowy na przygotowywanie posiłków dla wychowanków.
Pierwszym dyrektorem była pani Irena Gorzeń, która w roku 2004 odeszła na emeryturę. Obecnie funkcję tę sprawuje pani Anna Pączek.
Remont elewacji budynku przeprowadzono w 2002 r., a w roku 2003 wymieniono okna w dwóch łazienkach i drzwi balkonowe w sali gr. I. Od września 2004 roku wymieniono okna we wszystkich salach zajęć, w piwnicy, pokoju nauczycielskim, gabinetach: głównego księgowego, logopedycznym, dyrektora, a także drzwi ewakuacyjne. Na bieżąco przeprowadzane są drobne remonty, malowanie sal, łazienek, szatni i innych pomieszczeń przedszkolnych. Wygospodarowano pomieszczenie sekretariatu oraz archiwum i magazynu chemii. Wymieniono drzwi wewnętrzne do szatni i gabinetu dyrektora, wymieniono wykładzinę w szatni dziecięcej, holu I piętra i schodach. Zostały wyremontowane schody oraz wymieniono drzwi głównego wejścia.
Co roku wzbogaca się bazę pomocy dydaktycznych, mebli i sprzętów, z których korzystają nasi wychowankowie oraz sprzętu komputerowego i audiowizualnego.
W naszym przedszkolu zabawy z językiem niemieckim rozpoczęły się w 2001 r. Nauczycielka rozpoczęła realizację, opracowanej przez siebie, innowacji pedagogicznej pt. „Język niemiecki już w przedszkolu”. Od roku szkolnego 2004/2005 jesteśmy przedszkolem z oddziałami dwujęzycznymi, pierwszym na terenie miasta Słupska. Przedszkola, które później przystąpiły do podobnych projektów uczą się od nas jak organizować pracę w takich oddziałach. Pomagamy w zakresie udostępniania literatury, zapraszania na zajęcia oraz organizujemy międzyprzedszkolne rady pedagogiczne dotyczące bilingualizmu. Do tego celu również służyła konferencja w Przedszkolu Miejskim nr 25 im. "Kubusia Puchatka" i w naszym.