Przedszkole Miejskie Integracyjne nr 32 "Tęczowa Dolina" w Słupsku
Kasztanowa 1, 76-200 Słupsk • telefon: 883 945 817, 883 945 791 • e-mail: ,
MENU
INFORMACJE OGÓLNE
- Historia przedszkola
- Wizerunek przedszkola
- Oferta przedszkola
- Kadra przedszkola
- Grupy + wychowawcy
- Ramowy rozkład dnia
- Co nas wyróżnia
DOKUMENTY
Oferta przedszkola
Cały zespół nauczycielski wspiera wychowanków, proponując różne rodzaje aktywności, mające na celu przede wszystkim harmonijny i wszechstronny rozwój. Uwzględniając potrzeby i możliwości dzieci codziennie proponuje zdrowy i aktywny styl życia. Kadra pedagogiczna opracowuje programy autorskie oraz podejmuje wszelkie inicjatywy, wspierające dziecięce pasje i potrzeby edukacyjne. Aktywności: „Zajęcia adaptacyjne w przedszkolu", „Wspieranie dziecięcej grafomotoryki poprzez ćwiczenia usprawniające czynności ruchowe rąk oraz współdziałanie oka i ręki”, „Zdrowie i bezpieczeństwo dziecka w wieku przedszkolnym”, „Program wspierania rozwoju dziecka z trudnościami”, „Program wspierania dziecka zdolnego w wieku przedszkolnym”, "Raz, dwa, trzy, migam ja, migasz ty", „Cztery pory roku w ogrodzie", „Program Działań Terapeutyczno-Stymulujących”, projekt unijny – Praktyka bez wad – nowa jakość w kształceniu nauczyciela” oraz projekty: „Mali Olimpijczycy” i „Aktywność ruchowa dziecka w wieku przedszkolnym jako ogniwo strategii Przedszkola Promującego Zdrowie”, sprawiają, że dzieci mogą doświadczać, przeżywać i eksperymentować. Przystąpienie do akcji „Ćwiczyć każdy może", prowadzonej w ramach Roku Szkoły w Ruchu, zaowocowało przyznaniem placówce przez Ministra Edukacji Narodowej tytułu „Przedszkole w ruchu”.
Nauczyciele zatrudnieni w przedszkolu dostosowują metody pracy do potrzeb i możliwości wychowanków. Prowadzone są wnikliwe i systematyczne obserwacje i diagnozy indywidualnego rozwoju dzieci oraz wszechstronne działania dostosowane do rozpoznanych potrzeb, które pozwalają oceniać zmiany w przygotowaniu wychowanków do podjęcia edukacji szkolnej.
W placówce realizowana jest pomoc psychologiczno- pedagogiczna, w ramach której wychowankowie biorą udział w specjalistycznych zajęciach z wysoko wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną. Psycholog, pedagog specjalny, logopeda, terapeuta integracji sensorycznej, oligofrenopedagodzy organizują indywidualne zajęcia z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Regularnie prowadzona edukacja włączająca sprawia, że szanse edukacyjne dzieci są systematycznie wyrównywane. Pomoc psychologiczno – pedagogiczna jest świadczona wobec dzieci, u których rozpoznano potrzeby rozwojowe i edukacyjne oraz możliwości psychofizyczne, wynikające zarówno ze szczególnych uzdolnień, niepełnosprawności czy innego rodzaju specjalnych potrzeb edukacyjnych.
W placówce realizowane jest również Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dzieci (WWRD).