Przedszkole Miejskie Integracyjne nr 32 "Tęczowa Dolina" w Słupsku
MENU
INFORMACJE OGÓLNE
- Historia przedszkola
- Wizerunek przedszkola
- Oferta przedszkola
- Kadra przedszkola
- Grupy + wychowawcy
- Ramowy rozkład dnia
- Co nas wyróżnia
DOKUMENTY
Marzannada
Jak co roku 21 marca odbyło się „Powitanie Wiosny połączone z prezentacją Marzanny”. Organizator imprezy, Przedszkole Miejskie Nr 12, zaprosiło do wspólnej zabawy przedszkolaki ze słupskich przedszkoli. W tym roku jest to dziewiąta edycja. Jej celem jest kultywowanie starych słowiańskich tradycji ludowych, zachęcenie do uprawiania wędrówek pieszych i poznawanie kraju, a przede wszystkim okolicy miejsca zamieszkania.Powitanie Wiosny jest także okazją do propagowania walorów krajoznawczych i turystycznych Słupska, stosowania w praktyce życia codziennego, zasad ochrony środowiska oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Poza tym takie imprezy doskonale integrują środowiska słupskich przedszkolaków.
Przedszkolaki z Przedszkola nr 32 im. „Tęczowej Doliny” również uczestniczą w akcji wypędzenia zimy i powitania kochanej wiosny. Do tego w imieniu wszystkich dzieci, tęczowej wspólnoty zostały upoważnione „Koniczynki”. Dzieci specjalnie się do tego przygotowały. Wspólnie z paniami Renatą Bembenek i Aleksandrą Grochowską wykonały kukłę Marzanny. Ale to nie wszystko, trzeba było wymyślić specjalny okrzyk na tę okazję. „Koniczynki” wymyśliły: „Marzanno, Marzanno, Ty zimowa panno. Zrób miejsce wiośnie, uciekaj gdzie pieprz rośnie! „
W imprezie brały udział dzieci 5 i 6-letnie. Powitanie Wiosny rozpoczęliśmy o godzinie 9.15 na Starym Rynku od formowania kolorowego korowodu. Następnie barwny orszak dzieci przemaszerował ulicą Mostnika pod Zamek Książąt Pomorskich. Tutaj nastąpiło przywitanie gości i uczestników imprezy, a następnie wspólna wiosenna zabawa. Przedszkolaki zaprezentowały swoje kukły, które zostały przekazane do Muzeum w Zamku Książąt Pomorskich, gdzie będzie można je oglądać, na specjalnej wystawie do dnia 28 marca 2012 roku.
Na zakończenie wszystkim uczestnikom zabawy zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i upominki. Nie zabrakło słodyczy.
Tym samym słupskie przedszkolaki wprowadziły nową „świecką tradycję” … niech Marzanny zamiast zaśmiecać naszą rzekę cieszą oko mieszkańców miasta na wystawie w Zamku, a dzień wagarowicza niech będzie dniem zabawy i radości dzieci ze słupskich szkół i przedszkoli.