XLI IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W UNIHOKEJU - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Słupsku

Witolda Lutosławskiego 23, 76-200 Słupsk • telefon: (59) 842 55 01 • fax: (59) 842 55 01 • e-mail: • www: http://sp1slupsk.pl

XLI IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W UNIHOKEJU

3 grudnia 2012, 21:07

3 grudnia z wielkimi nadziejami ruszyliśmy do Rumii na mistrzostwa województwa w unihokeju.

W turnieju brało udział 6 zespołów podzielonych na 2 grupy. Dwa zespoły z pierwszych miejsc grały o złoto,a kolejne dwa z drugich miejsc zagrały o brąz .

Trafiliśmy do trudnej grupy z chłopcami z SP GDAŃSK 35 i SP KOŚCIERZYNA .

Mecz z Kościerzyną był bardzo nerwowy, bo na samym początku straciliśmy przypadkową bramkę i trzeba było cały czas grać ofensywnie. Mieliśmy dużo sytuacji na gola, ale jak to bywało wcześniej w poprzednich latach brakowało ogrania na dużej sali .

PIERWSZA połowa kończy się remisem 1:1. Od początku drugiej gramy już pewniej i agresywniej, co w końcówce przynosi efekt w postaci dwóch ładnych bramek strzelonych przez naszego snajpera „Artystę” - Mateusza Borkowskiego.

Mecz kończy się 3:1 i wiemy już, żeby grać o złoto - urządza nas tylko wygrana z bardzo dobrym zespołem z Gdańska (wygrali z Kościerzyną 7:1)

Po czterech meczach oczekiwaniac(60 minut), w końcu chłopaki wchodzą na plac boju. Rozpoczyna się mecz o wszystko.

Od początku grają nieźle, co rusz mając okazje na gola , niestety Dominik czy Grzegorz nieznacznie przestrzeliwują swoje strzały. Mateusz znowu pokazuje swoje nieprzeciętne umiejętności strzelając gola na 1:0. Chwilę później tracimy gola na 1:1 by na początku drugiej połowy odzyskać prowadzenie po pięknej akcji i golu….. Mateusza. Pozostaje już tylko 1,30 sekund do końca meczu.

Ten wynik nas satysfakcjonuje, ale z każdą chwilą chłopcy tracą siły. Widząc to zgłaszam prośbę o czas, niestety chwilę później obrońcy nie blokują mocnego strzału, a Kuba zasłonięty wpuszcza gola na 2:2.

Na przerwie ustalamy taktykę na ostatnią minutę – czterech graczy z przodu ma naciskać cały czas na całym boisku. Mamy jeszcze dwie sytuacje na strzelenie gola –niestety zmęczenie daje znać o sobie.

Wynik 2:2 niestety nie daje nam awansu do finału.

Pozostaje nam zagrać o brązowe medale z SP MIKOŁAJKI POMORSKIE

W TYM meczu od początku przeważamy mając wiele sytuacji, grają ładne akcje, broniąc skutecznie. Mateusz nie wykorzystuje rzutu karnego. Od początku drugiej połowy MATI rehabilituje się po niecelnym karnym i strzela na 1:0, już w myślach mają medale, by w końcówce stracić prowadzenie na 1:1.

Dochodzi do serii rzutów karnych – ponownie Mati nie strzela, Grześ i Michał strzelają pewnie. Na szczęście ostatni zawodnik z Mikołajek pudłuje. Do kolejnego karnego wyznaczam Dominika - który wykorzystuje daną mu szansę – strzela pewnie … i znowu remis.

Po burzliwych dyskusjach wyznaczam naszego „BLOND HERKULESA” MARKA, mamy szansę na medale, tylko trzeba strzelić tego karnego …..Marek strzela i jest naszym bohaterem !!!!:))))))))

Medale brązowe cieszą jak nigdy – ale także wiemy, że jak nigdy dotąd (w tej fazie rozgrywek )nie byliśmy tak blisko walki o złoto….. a złoto poszło w ręce zespołu z GDAŃSKA, który po spacerowym meczy wygrał z RUMIĄ 4:0