Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Słupsku

Witolda Lutosławskiego 23, 76-200 Słupsk • telefon: (59) 842 55 01 • fax: (59) 842 55 01 • e-mail: • www: http://sp1slupsk.pl

Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości

10 listopada 2022, 22:34
Akademię uświetniły solowe występy wokalistek oraz wspaniała gra absolwenta Jedynki Maksymiliana Pyzio (2)
Listopad dla Polaków w 1918 roku był najpiękniejszym czasem. Dlaczego? Bo właśnie wtedy Polska odzyskała wolność po 123 latach zaborów. Z tej okazji uczniowie klasy 5a z p. Elą Fijałkowską, szkolny chór pod opieką p. Darii Korowajczyk oraz gość specjalny – Maksymilian Pyzio, absolwent Jedynki, przygotowali uroczystą akademię poświęconą historii naszej ojczyzny w 104. rocznicę odzyskania przez nią niepodległości.
Akademię uświetniły solowe występy wokalistek oraz wspaniała gra absolwenta Jedynki Maksymiliana Pyzio (2)Akademię uświetniły solowe występy wokalistek oraz wspaniała gra absolwenta Jedynki Maksymiliana Pyzio (2)Akademię uświetniły solowe występy wokalistek oraz wspaniała gra absolwenta Jedynki Maksymiliana Pyzio (2)Członkinie szkolnego chóru słowami piosenek przypominały, jaki wysiłek został włożony w walkę o wolną i niepodległą Polskę.Uczniowie klasy 5a przypomnieli burzliwą historię naszej ojczyzny (2)Uczniowie klasy 5a przypomnieli burzliwą historię naszej ojczyzny (2)Uczniowie klasy 5a przypomnieli burzliwą historię naszej ojczyzny (2)Uczniowie klasy 5a przypomnieli burzliwą historię naszej ojczyzny (2)Uczniowie w skupieniu oglądali inscenizację.Uroczystość z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego (2)Uroczystość z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego (2)Uroczystość z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego (2)Uroczystość z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego (2)Uroczystość z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego (2)Uroczystość z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego (2)Uroczystość z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego (2)Uroczystość zakończyła pani wicedyrektor Wioleta Subocz, która opowiedziała, jak ważna dla każdego Polaka jest pamięć o poświęceniu pokoleń Polaków w walce o niepodległość.