Lekcja tolerancji i akceptacji - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Słupsku

Witolda Lutosławskiego 23, 76-200 Słupsk • telefon: (59) 842 55 01 • fax: (59) 842 55 01 • e-mail: • www: http://sp1slupsk.pl

Lekcja tolerancji i akceptacji

29 lutego 2024, 19:05
Dnia 29.2.2024r gościliśmy w naszej szkole zespół teatralny Pokolenia.pl ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Słupsku.

Dnia 29.2.2024r gościliśmy w naszej szkole zespół teatralny Pokolenia.pl ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Słupsku. Uczniowie przedstawili nam spektakl pt. „Inny nie znaczy gorszy”.
Przedstawienie było przeznaczone dla uczniów klas 6-8. Przywitaliśmy gości gromkimi brawami. Z ogromnym zainteresowaniem obejrzeliśmy przedstawienie, którego przesłaniem była akceptacja, tolerancja oraz to że nie wolno nikim manipulować. Wzruszyliśmy się, u nie jednego z uczniów pojawiły się łzy. Mamy nadzieję, że każdy oglądający przemyśli i wyciągnie dla siebie wnioski jakim być. Czy podążać za dobrem akceptacją, tolerancją czy też wybiorę odwrotny kierunek.
Podziękowaliśmy za bardzo pouczające przedstawienie. Na zakończenie były gorące brawa.

Nie tolerujmy nietolerancji, manipulacji, arogancji
nie tolerujmy czynów złych

nie popełniajmy ich sami.

To były słowa piosenki które towarzyszyły młodym aktorom podczas prezentacji spektaklu.

Dnia 29.2.2024r gościliśmy w naszej szkole zespół teatralny Pokolenia.pl ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Słupsku.Lekcja tolerancji i akceptacji (galeria: 3)Lekcja tolerancji i akceptacji (galeria: 4)Lekcja tolerancji i akceptacji (galeria: 5)Lekcja tolerancji i akceptacji (galeria: 6)Lekcja tolerancji i akceptacji (galeria: 7)Lekcja tolerancji i akceptacji (galeria: 8)Lekcja tolerancji i akceptacji (galeria: 9)