Zajęcia przygotowawcze do mobilności - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Słupsku

Witolda Lutosławskiego 23, 76-200 Słupsk • telefon: (59) 842 55 01 • fax: (59) 842 55 01 • e-mail: • www: http://sp1slupsk.pl

Zajęcia przygotowawcze do mobilności

Spotkanie z przedstawicielem biura turystycznego

Spotkanie z przedstawicielem biura turystycznego

Spotkanie z przedstawicielem biura turystycznego na temat przygotowań do poroży zagranicznej pod nazwą organizacja, dokumentacja i bezpieczeństwo podczas mobilności.

Spotkanie online z placówką przyjmującą

Technologia łączy. Na platformie zoom spotkaliśmy się z naszymi kolegami i koleżankami ze szkoły przyjmującej z Rzymu. Mogliśmy się poznać i opowiedzieć o sobie nawzajem. Pierwsze spotkanie było niesamowite. A już wkrótce zobaczymy się w realu. Ci vediamo a Roma!

Podstawy nawigacji – warsztaty przygotowujące do projektu

Kolejne zajęcia przygotowujące uczniów do projektu, tym razem z zakresu nawigacji. Warsztaty odbyły się w dniach 08.11.22 i 15.11.22 prowadzone były przez P. Jan Sitnik ze Szkoły Żeglarskiej „Adkonis”. Warsztaty nawigacyjne zawierały teoretyczną i praktyczną naukę tajników nawigacji, a początkujący żeglarze z naszej szkoły mieli okazję przyswoić sobie podstawowe informacje oraz umiejętności z dziedziny wyznaczania kursów na morzu, wyznaczania kierunków, określania współrzędnych geograficznych. Ponadto uczniowie pracując na mapach morskich, wykorzystując już zdobytą na lekcjach geografii wiedzę zaznaczali pozycję i wykreślali kursy. Przekazywane w trakcie zajęć umiejętności z pewnością będą stanowiły niezbędny pakiet, który da pewność siebie w realizacji dalszych działań projektowych każdemu uczestnikowi naszego szkolnego projektu.

Zajęcia z języka angielskiego w ramach przygotowań do wizyty w IC Giovanni Cagliero w Rzymie

W ramach przygotowań do realizacji projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów” pod nazwą „Róża wiatrów – edukacja morska drogą do kompetencji kluczowych” był udział uczniów w cyklu zajęć z języka angielskiego, których celem oprócz zapoznania się z terminologią z zakresu edukacji morskiej i nawigacji jest również rozbudzanie świadomości językowej uczniów oraz budowanie pozytywnej motywacji do nauki języków obcych.

Zajęcia z języka włoskiego oraz z zakresu kultury i historii Włoch w ramach przygotowań do projektu: ” Róża wiatrów – edukacja morska drogą do kompetencji kluczowych”

Zajęcia z języka włoskiego, kultury i historii Włoch prowadzone są w formie online w wymiarze 13 godzin dydaktycznych. Uczniowie wraz z koordynatorami biorąc udział w kursie języka włoskiego mają szansę poznać jego podstawy , a także ponad tysiącletnią historię stolicy Włoch. Ponadto zajęcia z kulturoznawstwa mają na celu przybliżyć uczestnikom projektu także kulturę, zwyczaje i obyczaje mieszkańców Półwyspu Apenińskiego. Uczestnicząc w tych zajęciach mamy okazję wziąć udział w niezapomnianej podróży z nauką włoskiego i zanurzyć się w pełnej namiętności i pasji kulturze tego śródziemnomorskiego kraju.

Wizyta przygotowawcza projektu
Róża wiatrów – edukacja morska drogą do kompetencji kluczowych

Rzym – Wieczne Miasto, a w nim koordynatorki projektu „Róża wiatrów – edukacja morska drogą do kompetencji kluczowych”. Panie Marta Żebrowska i Wioletta Kowalewska w dniach 3-5 października odbyły wizytę przygotowawczą w szkole partnerskiej Instituto Comprensivo Giovanni Cagliero w Rzymie. Była ona wstępem do sfinalizowania kluczowej fazy projektu w ramach programu „Ponadnarodowej mobilności uczniów”. Podczas spotkania z partnerami z Włoch omówione zostały szczegóły dotyczące realizacji tego międzynarodowego przedsięwzięcia z udziałem naszych uczniów. Podczas wizyty przygotowawczej zapoznane zostałyśmy ze specyfiką szkoły w Rzymie oraz jej bazą dydaktyczną, która będzie wykorzystywana podczas realizacji projektu. Spotkanie z udziałem włoskiego koordynatora i dyrektora szkoły przebiegało w miłej atmosferze. Miałyśmy okazję uczestniczyć w zajęciach języka angielskiego w klasie 6, podczas których uczniowie biorący udział w projekcie przedstawiali się oraz żywo wyrażali entuzjazm związany z perspektywą spotkania i współpracy z polskimi rówieśnikami. Widzimy się już w listopadzie! A wtedy… czekają na nas ciekawe miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć, będąc w Rzymie. A co to będzie? Niespodzianka!

Spotkanie z przedstawicielem biura turystycznegoSpotkanie z przedstawicielem biura turystycznegoSpotkanie online z placówką przyjmującąSpotkanie online z placówką przyjmującąSpotkanie online z placówką przyjmującąPodstawy nawigacji – warsztaty przygotowujące do projektuPodstawy nawigacji – warsztaty przygotowujące do projektuPodstawy nawigacji – warsztaty przygotowujące do projektuPodstawy nawigacji – warsztaty przygotowujące do projektuPodstawy nawigacji – warsztaty przygotowujące do projektuPodstawy nawigacji – warsztaty przygotowujące do projektuPodstawy nawigacji – warsztaty przygotowujące do projektuPodstawy nawigacji – warsztaty przygotowujące do projektuPodstawy nawigacji – warsztaty przygotowujące do projektuZajęcia z języka angielskiego w ramach przygotowań do wizyty w IC Giovanni Cagliero w RzymieZajęcia z języka angielskiego w ramach przygotowań do wizyty w IC Giovanni Cagliero w RzymieZajęcia z języka angielskiego w ramach przygotowań do wizyty w IC Giovanni Cagliero w RzymieZajęcia z języka włoskiego oraz z zakresu kultury i historii Włoch w ramach przygotowań do projektu: ” Róża wiatrów – edukacja morska drogą do kompetencji kluczowych”Zajęcia z języka włoskiego oraz z zakresu kultury i historii Włoch w ramach przygotowań do projektu: ” Róża wiatrów – edukacja morska drogą do kompetencji kluczowych”Zajęcia z języka włoskiego oraz z zakresu kultury i historii Włoch w ramach przygotowań do projektu: ” Róża wiatrów – edukacja morska drogą do kompetencji kluczowych”Zajęcia z języka włoskiego oraz z zakresu kultury i historii Włoch w ramach przygotowań do projektu: ” Róża wiatrów – edukacja morska drogą do kompetencji kluczowych”Zajęcia z języka włoskiego oraz z zakresu kultury i historii Włoch w ramach przygotowań do projektu: ” Róża wiatrów – edukacja morska drogą do kompetencji kluczowych”Zajęcia z języka włoskiego oraz z zakresu kultury i historii Włoch w ramach przygotowań do projektu: ” Róża wiatrów – edukacja morska drogą do kompetencji kluczowych”Zajęcia z języka włoskiego oraz z zakresu kultury i historii Włoch w ramach przygotowań do projektu: ” Róża wiatrów – edukacja morska drogą do kompetencji kluczowych”Zajęcia z języka włoskiego oraz z zakresu kultury i historii Włoch w ramach przygotowań do projektu: ” Róża wiatrów – edukacja morska drogą do kompetencji kluczowych”Zajęcia z języka włoskiego oraz z zakresu kultury i historii Włoch w ramach przygotowań do projektu: ” Róża wiatrów – edukacja morska drogą do kompetencji kluczowych”Wizyta przygotowawcza projektu Róża wiatrów – edukacja morska drogą do kompetencji kluczowychWizyta przygotowawcza projektu Róża wiatrów – edukacja morska drogą do kompetencji kluczowychWizyta przygotowawcza projektu Róża wiatrów – edukacja morska drogą do kompetencji kluczowychWizyta przygotowawcza projektu Róża wiatrów – edukacja morska drogą do kompetencji kluczowychWizyta przygotowawcza projektu Róża wiatrów – edukacja morska drogą do kompetencji kluczowych