Nasi mistrzowie... - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Słupsku

Henryka Pobożnego 2, 76-200 Słupsk • telefon: (59) 842 31 41 • fax: (59) 840 24 62 • e-mail: • www: http://www.sp2.slupsk.pl

Nasi mistrzowie...

25 czerwca 2017, 12:47

Mamy Mistrzynię Polski XXIII Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych w rzucie piłeczką palantową - Karolina Michalak klasa Vc! Serdecznie gratulujemy!

Ale zacznijmy od początku... XXIII Czwartki la w Łodzi już za nami. Ośmioro uczniów reprezentowało naszą szkołę. Chłopcy: Jakub Małek w biegu na 300 metrów zajął 31 miejsce ustanawiając rekord życiowy 45,47 sek. Jakub Bądzelewski zajął 38 miejsce z rekordem życiowym 46,81 sek. Mariusz Szymański ostatecznie zajął 37 miejsce z wynikiem 8,36 sek. Adrianna Litwin w biegu na 60 metrów zajęła 31 lokatę 9,04 sek. Izabella Orzyłowska w biegu na 300 metrów została sklasyfikowana na 45 miejscu z wynikiem 53,15 sek. Uczniowie Antoni Borecki w biegu na 1000 metrów zajął 14 miejsce wynik 3:22:44 oraz Ignacy Wawierowicz 14 miejsce w rzucie piłeczką palantową 39,00 metrów.

Najwięcej emocji wzbudził konkurs rzutu piłeczką palantową dziewcząt, w którym to Karolina Michalak stoczyła pasjonującą walkę z rywalką rzucając na tę samą odległość 41,50 m. Cztery rzuty były identyczne, dopiero piąty rezultat zadecydował o zwycięstwie. Uczennica za zwycięstwo otrzymała rower, medal, puchar oraz pamiątkowy dyplom. Wszyscy uczniowie przeżyli niepowtarzalną przygodę i godnie reprezentowali szkołę SP 2.

Nasi mistrzowie... (galeria: 2)Nasi mistrzowie... (galeria: 3)Nasi mistrzowie... (galeria: 4)Nasi mistrzowie... (galeria: 5)Nasi mistrzowie... (galeria: 6)Nasi mistrzowie... (galeria: 7)Nasi mistrzowie... (galeria: 8)