Turniej tenisa stołowego w SP3 - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Janusza Korczaka w Słupsku

Banacha 5, 76-200 Słupsk • telefon: 501 710 266, (59) 843 19 10 • e-mail: • www: http://sp3.slupsk.pl

Turniej tenisa stołowego w SP3

26 października 2022, 10:11
Adam Barabasz mistrzem szkoły

W poniedziałek 24 października br. rozegrano w naszej szkole turniej tenisa stołowego poświęcony pamięci wielokrotnego mistrza Polski, Andrzeja Grubby. Turniej ten miał jednocześnie charakter mistrzostw naszej szkoły. W zawodach wystartowało 13 zawodników, w tym dwie panie. Uczestników podzielono na dwie grupy eliminacyjne, z których do ćwierćfinału awans wywalczyć miała czwórka najlepszych z każdej z grup. Niestety sztuka awansu nie udała się dziewczętom (Sara Raube-5b i Sara Bogdanowicz-6d) uplasowały się na miejscach 9-10. W jednej czwartej turnieju zameldowali się: Adam Barabasz, Marcel Duchnowski, Jakub Wiśniewski, Marek Żołecki, Marcel Cyman, Tymoteusz Kisiel, Miłosz Cyranowski i Stanisław Burda.
Układ gier ćwierćfinałowych:
Barabasz – Kisiel 2-0
Żołecki – Wiśniewski 2-0
Cyman – Burda 2-1
Duchnowski – Cyranowski 2-0
W półfinale zmierzyli się: Barabasz – Żołecki 2-0, oraz Cyman – Duchnowski 2-0

W wielkim finale, po pasjonującej walce Adam Barabasz (8e) pokonał 2-0 (11-9;12-10) Marcela Cymana (6c). Natomiast w walce o trzecią lokatę Marek Żołecki (6e), również 2-0 wygrał z Marcelem Duchnowskim (6c). Tym samy mistrzem SP-3 na rok 2022 został ADAM BARABASZ.
Podsumowując turniej warto wspomnieć, że większość zawodników prezentowała niezły poziom sportowy. Podwójnie natomiast cieszy, że gros tenisistów stanowili uczniowie klas
5 i 6, co daje nam niezłą perspektywę na następne lata zmagań z celuloidową piłeczką.
Zawody poprowadzili: Pani Iwona Miąskiewicz i Pan Bogdan Barcikowski. Sponsorem części nagród była Salezjańska Organizacja Sortowa SALOS ze Słupska.