Trzy dni w terenie... - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Janusza Korczaka w Słupsku

Banacha 5, 76-200 Słupsk • telefon: 501 710 266, (59) 843 19 10 • e-mail: • www: http://sp3.slupsk.pl

Trzy dni w terenie...

21 maja 2023, 7:39
Trzy dni w terenie...

W dniach 16-18 maja uczniowie klas ósmych i niewielka grupa siódmoklasistów naszej szkoły, uczestniczyli w zajęciach terenowych, będących formą edukacji, łączącą ze sobą kilka przedmiotów nauczania. Młodzież wykonywała zadania teoretyczne i praktyczne z geografii i historii regionalnej, ale nabywała także wiedzę z biologii, techniki i wielu pokrewnych dziedzin. Trasa naszej wyprawy wiodła ze Słupska i w Słupsku się kończyła, ale uczniowie odwiedzili przy okazji Smołdzino, Gardnę Wielką, Dębinę i Rowy. Poznawali ciekawostki historyczne, geologiczne, uczyli się obsługiwać kamerę, czytać mapę i nawet, wzorem niemieckich żołnierzy z 1939 roku, wykonywali z piasku modele polskich samolotów z okresu kampanii wrześniowej. Pomimo nie zawsze sprzyjającej pogody, wszyscy wrócili zadowoleni i mamy nadzieję, z naładowanymi akumulatorami na egzaminy ósmoklasistów, które czekają naszych, przyszłych absolwentów już w kolejnym tygodniu pracy.
Z niecierpliwością czekamy jeszcze na wykonanie przez uczniów prezentacji multimedialnych, które będą podsumowaniem wyprawy.

Trzy dni w terenie... (galeria: 2)Trzy dni w terenie... (galeria: 3)Trzy dni w terenie... (galeria: 4)Trzy dni w terenie... (galeria: 5)Trzy dni w terenie... (galeria: 6)Trzy dni w terenie... (galeria: 7)Trzy dni w terenie... (galeria: 8)Trzy dni w terenie... (galeria: 9)Trzy dni w terenie... (galeria: 10)Trzy dni w terenie... (galeria: 11)